Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kád felújítás? Érdemes e az...

Kád felújítás? Érdemes e az öntöttvas kádat felújítani v. van e valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata, ötlete?

Figyelt kérdés
2013. okt. 24. 17:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Én egy albérletben festettem újra a zománcot egy ilyen kádon, mert ócska volt már. Más tapasztalatom nincs vele.
2013. okt. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Állítólag van valami amerikai cucc,és egy vidéki cég foglalkozik vele.De hogy ez meddig tart,és milyen rizikós,

ezt szeretném megtudni.

2013. okt. 26. 05:40
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia Mi az öntöttvas kádunkat újra fújattuk. Lecsiszolták géppel, majd géppel lefújták. Azt újra megcsiszolták, s végül egy újabb festékréteg. Szép. fényes lett, és egyenletes. Viszont kb 2-3 év múlva elkezdett felpattogzani, és nem is tudtunk vele mit csinálni. lehetett volna megint újra csiszoltatni, festeni, de mi ezt nem vállaltuk be. Inkább kivettük a kádat, és egy újat tettünk be. Már az elején így kellett volna. üdv Sz.
2013. okt. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Csőtörés miatt nekünk ki kellett venni a kádat. Akkor még volt a közelben egy szinterező cég, aki elvállalta az újra festését (azóta sajnos megszűnt). Ők szépen felújították, homokfúvás porfestés égetés, töredéke volt az új kádnak, és azóta is tart (10 éve). Igaz nem öntöttvas, hanem lemezkád volt, de a porfestés igen tartós, ha találsz céget, aki megfelelő áron elvállalja, akkor nagyon jó megoldás.
2013. okt. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
A szinterezéshez viszont ki kell szedni, ha be van építve, de jobb esetben is oda kell cipelni. A felújítás az, hogy lefestik vmi tutkó zománccal. Én egy lemezkádat csináltattam meg, itt bohóckodott az ipse 2 órát, savazott, lúgozott, szilikonmentesített, de főleg sokat beszélt. Aztán fél év múlva lepattogott, akkor megcsinálta gariban, de az is csak fél évig tartott. Már költözés előtt voltunk, ezért mérgemben lefestettem Neoluxxal, fél évig még használtuk naponta, de még vagy három évig alkalomszerűen, főleg áztatásra és bírta! :-) Szerintem ne ölj bele pénzt, vaterázz inkább egy használt kádat, ha nincs pénzed újra, azzal is jobban jársz.
2013. okt. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Még a csodaszerekről: legelőször én is vettem valami kádjavítót (asszem spray volt) az rohadt drága volt és nagyon tuti. 3 nap után dörzsivel le lehetett sikálni! :-)
2013. okt. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 repedtfazék válasza:

Szia!

Nekünk bejött. Igaz, mondta, hogy karcolásokra vigyázzunk (karcmentes súroló/tisztítót használjunk) és vegyszerek (körömlakklemosó stb) ne csöppenjen bele, de végül is elég szép lett. Gondolom idővel ez is veszít a fényéből, nekünk most nyáron volt 2 éves. Addig biztos jó, míg egy teljes fürdőszoba felújításra nem szánja el magát az ember.

2013. okt. 30. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Felesleges,mert nem sokáig tart. Ismét lepattogzik és lehetne kezdeni megint. Jobb megszabadulni az öreg kádtól.
2013. okt. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Lemezkáddal nagy hülye lennék eljátszani az elszállításos , újra visszaszereléses , tripla munka ,fényezést :))) Az obi-ban olcsóban lehet kapni újat ! Egy öntöttvas már megérne egy misét !! A renoval nagyon puha és rettentően sárgul :( , a spray nagyon vékonyka , a New Bath hát neki sem jósolok többet ......
2013. okt. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!