Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Egy közel 60 éves vályogházba...

Egy közel 60 éves vályogházba milyen padló legyen? Most le van betonozva, és linóleum van rajta. A falak ázottak. Cement megfelelne?

Figyelt kérdés
A ház pár éven belül le lesz bontva, csak még most kipofozom. Bevakoltam, (mészhabarccsal) és nem lakás cáljára van. Mi a legolcsóbb (és egyszerű) módja a paflónak? Ha felszedném a linóleumot, megtisztítanám, és utána vékony réteg cementet engednék rá, az úgy jó lenne? A plafon is álmennyezet lesz, mert nincs kedvem tapasztgatni. Régen beázott, tetőt megcsináltam, csak a plafont egyszerűbb deszka álmennyezettel ellátni, mint betapasztani.
2013. okt. 26. 22:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem lakás céljára a békénhagyás lenne a leghatékonyabb.
2013. okt. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem miért költesz rá, ha néhány év múlva ledozerolod az egészet. Akkor lenne értelme tökölni vele, ha használni szeretnéd a házat.
2013. okt. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Mert addig nézzen ki valahogy. A pár év meg 10-15. És úgy nem lakás céljára, hogy tartózkodunk ott, de aludni pl nem. Csak így összejöveteleket, ilyeneket szervezni oda. Jó nagy hely, ott összejöhetne a család, kényelmesen elférne. Le van betonozva, így a deszkapadló nem megoldás, meg az drága is, én arra gondoltam, hogy linóleum fel, és aztán vékony cementtel bemázolom, ez a legolcsóbb, ha megtapad a linóleumragasztós betonon. A falak úgyis vizesek, bár ez köszönhető a vakolásnak is, nem csak a linóleumnak. Amúgy csak szeretek így újítgatni, javítgatni, azért csinálom. Cserépkályha rakás, kémény építés-bontás, tapasztás, minden ilyet azeretek csinálni, imádom a vályogházakat, csak e helyére öcsém fog majd építkezni, énnekem egy tömbházam van, meg most akarok egy 80 éves vályogházat, amit átalakítani táncháznak, ilyen régifajta bálokat szervezni meg ilyenek. Oda deszkapadlót, csak két falat kellene kibontani, amit még statikussal kéne megnézetni, csak az meg úgyse vesz komolyan, mert jelenleg ilyen házakat nem újítanak fel, mert ilyen házat hozzádvágnak 4-5 millióért, mire felújítod, WC, fürdő, stb ott van, hogy egy csomó munka, meg pénz, úgyhogy inkább leromboltatják, és építenek újat. Én meg megpróbálom ezt megmenteni, ez egy családi darab lenne, egy kb 80 m2-es nyitott tér lenne, esetleg középen egy oszlopos boltívvel. Meg lenne még egy 20-30-40 m2-es kiszolgálóhelyiség, kis büfé, konyha, wc, a padláson meg lehetne jópár szoba. Persze nem berendezve, de egy ágy, egy kis szekrény, ez mind építési engedély nélkül végezhető lenne. Én bele vagyok őrülve a régi házakba, tehát ezért lehet hülyének nézni, vagy bármi, de én ilyen vagyok.
2013. okt. 27. 23:35
 4/4 anonim válasza:
sajnos nem értek hozzá. de csíplek. szép dolog a régi értékek megőrzése, és a régimódi bál is szimpi. tizenéves vagyok, de szívesebben elmegyek egy lagziba vagy az anyámkorabeliek által rendezett bálba, mint a diszkóban rázzam a seggem a ribik közt. most ezért egy páran le fogtok szólni de nem nagyon izgat, én ilyen vagyok
2013. nov. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!