Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Melyik hány évet bir ki...

Melyik hány évet bir ki normál használat mellet? Pvc linóleum/ szőnyeg/laminált padló

Figyelt kérdés
2012. jan. 26. 22:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindhárom esetében attól függ, milyen minőségűt veszel. Az olcsó gagyi linóleum pár éven belül tönkremegy, míg egy jó minőségű, tartós darab akár évtizedekig bírja. Ugyanez van a másik két esetben is, szőnyegből is vethetsz olyat, ami egy év múlva elveszti a szálai felét, és olyat is, ami sokáig jó. Mindamellett a padlószőnyeget annyira nem ajánlom, mert macerás tisztítani. Laminált padló esetén jelzik is, mekkora igénybevételre tervezték a padlót, egy sima 5-6 mm-es padló jó eséllyel két évet alig bír ki, de egy vastagabb, közületi felhasználásra készített igen sokáig kitart.

Alapesetben mindháromnál elvárható két év minimum, a legolcsóbbak esetén is, de ha jó minőségűt veszel, akkor a szőnyeg és a laminált padló kb. 5-10 évig jó maximum, a linóleum akár kétszer ennyi ideig is.

2012. jan. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az sem mindegy, hogy HOVÁ szánod a padlóburkolatot!


Nappaliban szebb és praktikusabb a laminált padló + szőnyegek...


Hálószobában komfortosabb a szőnyegpadló...


Előszobába kopásálló PVC szőnyeg vagy laminált padló+szőnyeg...


Manapság már nagyon jó minőségű, kopásálló PVC szőnyegeket kapni a barkácsáruházakban.

2012. jan. 27. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Kerria ***** válasza:

Nem akarom megismételni amit az előttem szólók írtak, maximálisan egyetértek velük, így csak kiegészíteném.


Bármelyikről is legyen szó, ma már a kopásállóságot feltüntetik rajta gyárilag!

Így vettünk most nemrég mi is PVC-t férjem irodájába. Praktikusabb, ha a pénztárca engedi, felhasználástól függetlenül, magasabb kopásállóságút venni, mert az tartósabb, vastagabb. Ez az én meglátásom.

2012. jan. 27. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szerintem ha nincs házi állat akkor a szönyeg a leg praktikusabb kellemesebb érzés a lábnak is és télen valamenyire szigetel.ha van háziállat akkor a pvc még ha szoba tiszta is akkor is hullatja a szőrét könyebb a pvct felproszivozni és felmosni mint egy szönyeget. a laminált padlo szerintem nagyon könyenn elhasználodik ha egy széket erösebben huzol odébb meglátszik rajta sok esetben általában ezek préselt fábol vannak elég gyenge minöség.

Szoval a válasz a pvc kb anyit ameddig meg nem unod vagy teljesen le nem kopik ez több év

A szönyeg attol függ menyire tartod tisztán de a por azon is hamarabb meglátszik szoval 2-3 évig max

a laminált padlo meg szerintem nem sokáig azt biztos nem választanám:). pvc böl vanna nagyon szép parketta hajopadlo stb hatásuak esztétikus:)

2012. febr. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!