Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szerintetek milyen legyen a...

Szerintetek milyen legyen a szobám színe?

Figyelt kérdés

Két dulux falfestéket néztem ki, egy kéket(jégvilág) meg egy zöldet(üde rizskalász).

[link]

itt a katalógus is és az összes szín ott van a 20. oldalon

Nem tudom eldöntetni melyik lenne jobb a szobámba :/

Van rajta egy ablak meg egy erkélyajtó,melyek észak-keleti fekvésűek,így délután elég sötét. 15 nm2.


ezt már egyszer kiírtam az egyéb kérdések közé,de ott csak egy választ kaptam



2013. okt. 27. 19:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én inkább a zöldet mondanám.
2013. okt. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Én is a zöldet választanám. Bár attól is függ h milyen színű bútoraid vannak, ha vannak köztük kékek, akkor a kéket, de egyéb esetben a zöldet, az vidámabb, vagy nem is tudom. :)
2013. okt. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

hát,az ágyam kék,valami ilyesmi [link] nem ilyen de hasonló :D amúgy a zöld engem is jobban vonz,barátságosabb, csak ugye az ágyam >.<

az összes többi bútorom barna

2013. okt. 28. 10:50
 4/13 anonim ***** válasza:

Fotón minden jól néz ki, de a kék egy hideg szín, nem ad jó érzetet hosszútávon egy lakásban. A jégvilág nagy felületen baromira sötétnek fog hatni, ne ilyen kis kártyán teszteld.

Az üde rizskalász is borzalmasan sötét, totál összenyomja a lakást hacsak nem 4 méter magas és a mennyezet fehér.


Fesd le vele, és gyere vissza és írd meg, hogy igazam volt. ;) Teljes felületen még az ébredő rét ami élvezhető lehet. Ezek az erős színek arra alkalmasak, hogy 1-1 falat, falrészeket, betéteket fessenek le vele, nem teljes szobákat, főleg nem mennyezettel, mert IKEÁ-s hatás helyett cigányputrivá változik a kéró.

2013. okt. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha ilyen az ágyad, akkor végképp ne használj sötét színt. Sötéthez sötét nem klappol. Sem zöld, sem kék esetében. Nem szeretném, hogy kidobj 10 ezret az ablakon és még rosszul is érezd magad.
2013. okt. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Értem én, hogy az emberek hajlanak az erős, sötét színekre, mert a tv-ben - pl. Barátok közt - is ezeket alkalmazzák, mivel fototechnikai szempontból előnyösebb mint a fehér, a harmóniája és komplementerek érdekessé teszik a látványt. De! Nem benne lakva, nem hosszútávon, főleg nem hideg színeknél. Egy sötét terrakotta elviselhetőbb mint egy erős zöld. Az olyan érzetet ad, mintha műtőben lennél vagy a suli olajlábazatát nézegetnéd.
2013. okt. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

hát...ezek után akkor még 2 színt néztem ki a zöldek közül a rügyező akáciát(a 7. oldalon ott van hogy milyen színű lenne a falon) vagy a vörösek közül alhambra falait bár akkor ez végképp nem lenne jó az ágyam miatt..

a mennyezet pedig fehér marad, abelmagasságot meg most lemértem kb. 2,1-2,2 m

2013. okt. 28. 11:25
 8/13 A kérdező kommentje:

jaj bocsánat alhambra falai 13. oldal

ez lemaradt...:D

2013. okt. 28. 11:26
 9/13 anonim ***** válasza:

2,2 m? Ez naggyon kevés egy lakáshoz. Maga az ajtó 2,10. Nem 3,2?


Talán a rügyező akác még elviselhető ha a menyó fehér. Az ágyadra meg vehetsz zöld árnyalatú párnákat, hogy meg legyen a kapcsolat.


Ha meg mégis a kék felé húznál, akkor a legvilágosabbat és szürkéset javaslom. Semmiképpen sem lilásat vagy sötét hideget. A falon akkor jól mutatnak a fa színű keretek stb.

2013. okt. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
tényleg annyi max. 2,3 m,hisz tetőtéri szoba.. :D
2013. okt. 28. 13:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!