Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Régi,52-es ház felújítása,...

Régi,52-es ház felújítása, stukatúrnád tapasztása, hogyan?

Figyelt kérdés
A lényeg, hogy van egy régi ház, le van ázva a plafon, a stukatúrnád meg van púposodva. A nádpadló a folyófákhoz van szegelve, ezért a két folyófa között hullámos a plafon. Sokat költeni nem akarok rá, így úgy gondoltam, hogy a folyófák közé fogatok deszkát/lécet, és ahhoz fogatom hozzá a nádat, így annyira nem húzza le. De zavar, hogy nincs felette deszka, nem veszélyes ez így? Nem fog leszakadni? Bár ha 60 évet kibírt... valamint, hogy kell a nádat tapasztani? Nem csinált már valaki ilyet? Be kell vizezni a nádat? Vagy hogy fog hozzáragadni rendesen? Csak így simán nem ragad rá szépen, már próbáltam.
2013. nov. 1. 12:12
 1/8 anonim ***** válasza:

ha jó vályogos (agyagos) akkor rákenhető kézzel durván, aztán másik réteg már könnyebben tapad erre. keress néhány öreget a környéken, ők biztosan tudnak jó tanácsot adni.

esetleg próbálkozz náluk:

[link]

a szalmafalat szintén vályoggal tapasszák,vakolják.

2013. nov. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
1 vagyok, még vályogházas fórumokon, vagy vályogház címszó alat találsz róla valamit.
2013. nov. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Sajnos a megbontásnál látszik, hogy menthetetlen a nád. Teljesen tönkre van menve, nem tudom mi lesz. A deszka drága lenne, gondolkodtam még nádszövetbe. Levenném ezt a stukatúrnádat, és a folyófákra tetőlécet raknék, amihez tudnám fogatni a nádszövetet. Csak nem tudom, hogy nézne ki. Deszkából 15.000 Ft lenne csak az a kis rész, nádból 1.500 Ft. És nem is lakás céljára, lehet, hogy a nád mellett döntök.
2013. nov. 1. 15:15
 4/8 anonim ***** válasza:
Az OSB lapot javasolnám neked.
2013. nov. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
osb vagy fagyapot akkor. de a megfelelő védelmekről gondoskodni kell (ázás,egér ellen)
2013. nov. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Gipszkarton miért nem? Sokkal olcsóbb, azt egy 10-esből megúszom, mert tetőlécre lesz fogatva, az meg ingyen van rokontól. Meg arra felragasztom a fűrészporos tapétát, és már meszelhetem is, míg osb lapot hát nemtudom, de az magába szívja a nedvességet jobban, nem jól tudom? Meg az egér is jobban megrágja, mint a gipszkartont. Amúgy egér ellen mérgezek, de nem sokat tesz, meg vannak kint csapdák, azok néha-napján fognak egyet-egyet.
2013. nov. 3. 08:33
 7/8 vacla válasza:
üdv a nád alá mindenképp deszka kell nem érdemes kokányolni, ha a nád a vakolat alatt tönkre ment a vakolat le esik az egészet le kell szedni fel deszkázni- nádazni és vakolni, de írtad ,hogy tudod sokba van az anyag is. A nádazásnak ez a menete.
2013. dec. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát már mindegy. Már letapasztottam, a nádat. Ahol a két nádpalló találkozik, ott megsüllyedt, de kis 10-15 centis vasrudakkal meg fogom tavasszal emelni. Bevizezem kicsit, és felhúzom. De lehet nem kínlódok vele. Jó ez így. Amúgy elég jó lett. Kicsit macerás volt, mert de végül csak megállt, csak nem meszeltem le. Majd tavasszal. Addig még le akarom vakolni az alját, mert ott fel volt ázva, és leszedtem a tapasztást. Majd téli szabi alatt begyújtok a cserépkályhába, és körbevakolom, mert így az egerek is átrágják magukat a falon.
2013. dec. 4. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!