Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Plafonra szeretnék lámpát...

Plafonra szeretnék lámpát bekötni. Ha csak két vezeték jön, akkor a földet simán kihagyom? És a másik két vezetéket hogyan tudom megkülönböztetni? N és L jelölés van a lámpán.

Figyelt kérdés

2013. nov. 9. 12:27
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Az egyik vezeték kör keresztmetszetű és szürke, a másik picit vaskosabb és halványabb (talán fehér) és a keresztmetszete nem szabályos, inkább félkör, de vájat is van benne hosszában. Melyik az N és melyik az L?
2013. nov. 9. 12:30
 2/15 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy! A kapcsolónál nem mindegy, de azt most nem szerelsz.
2013. nov. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
szerintem nem lenne jelölve, ha nem lenne mindegy.
2013. nov. 9. 13:04
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon alapos munkát akarsz végezni, veszel egy fázisceruzát és leméred. Amelyiknél világít, az a fázis (jele: L), a másik pedig a null (jele: N). Ha a plafonon van, egyik kezeddel érintsd meg a falat, mert megtörténhet, hogy az égő egyik vezetéknél sem jelez. Ott fent a csillárnál szerintem teljesen mindegy, hogyan kötöd. A kapcsolónál a fázist szokták bekötni, hogy amikor lekapcsoltad elvileg szerelhetsz fent a csillár résznél, mert nincs ott áram.
2013. nov. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

"szerintem nem lenne jelölve, ha nem lenne mindegy."


Hirtelen villanyszerelő lettél, vagy mi? Mond neked valamit, hogy váltakozó feszültség?


Persze egy dolog miatt nem mindegy: a fázist szoktuk úgy bekötni, hogy a foglalat talp érintkezőjére menjen, ha esetleg bekapcsolt állapotban bele találnál nyúlni, akkor kisebb eséllyel rázzon meg!

Működés szempontjából pedig mindegy melyik a fázis és melyik a nulla, mindkét esetben pont ugyanúgy fog világítani a lámpa!

2013. nov. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Helyesen pedig: "szerintem nem lenne jelölve, ha mindegy lenne."
2013. nov. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Hirtelen nyelvész lettél :)
2013. nov. 9. 15:22
 8/15 A kérdező kommentje:
Ha már olyan nagy villanyszerelők vagytok, akkor a drótból is meg tudnátok mondani, nem? Gondolom a fázis szokott a vastagabb lenni, nem?
2013. nov. 9. 15:23
 9/15 anonim ***** válasza:
Az égőt má úgyis az asszony cseréli, akkó neked mé nem ződ a piros is? :-D
2013. nov. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szokás szerint a két vezeték egyforma átmérőjű, de itt már a színekkel is probléma van.

A másik dolog, a norma szerint a fázis mindig a kapcsolón megy keresztül a lámpához.

2013. nov. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!