Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Nagyságrendileg mennyibe...

Yggdrasil kérdése:

Nagyságrendileg mennyibe kerülne egy panelben a víz- és villanyvezetékek ellenőrzése, szükség esetén cseréje?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokat, esetleg szakemberek kalkulációját várnám! Munkadíjjal, anyagköltséggel együtt, Pécsett. A lakás egy 50-60 m2 közötti alapterületű panellakás, amely a '80-as években épült.

2013. nov. 12. 23:45
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

szőkenős kérdés,

nehéz lesz rá jó választ adni,

2013. nov. 13. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Látom, értelmezni nem sikerült a kérdést. Egyrészt úgy kezdődik, hogy NAGYSÁGRENDILEG, másrészt leírtam a várost, a lakás jellegét, korát, méretét. Ebből én úgy vélem, egy hozzáértő - aki te nyilván nem vagy, kedves első hozzászóló - meg tudja mondani, hogy pl. igen, dolgoztam már az adott város kertvárosi részén, ahol kb. tízezer ugyanilyen lakás van, ezért úgy gondolom, általában egy ilyen korú panelben a vezetékeket már kell/még nem kell cserélni. Ha kell, mivel már csináltam ilyet a környéken 300 lakásban, eddigi tapasztalataim alapján azt mondom, ez tízezer/százezer/akármennyi + anyagköltség, ami meg kb. X szokott lenni.

Nem azt kértem, hogy látatlanban írjon ide valaki egy fillérre pontos számítást. Mondjuk aki már csináltatott ilyet, vagy ez a szakmája, nyilván tud rá érdemi választ is adni, mert ez nem volt az.

2013. nov. 14. 14:01
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
ah,hagyjuk,
2013. nov. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Elég kicsi az esély, hogy pont ilyen vállalkozók használják ezt az oldalt.

HA van némi érzéked, Te magad is el tudod dönteni, hogy kell-e azokat cserélni.

Ha a vízvezetékeid vascsőből vannak, amit egy mágnessel remekül ellenőrizni tudsz, akkor azokat nem ártana, mert már nem sok lehet nekik hátra.

Ha a villanyvezetékeid alumíniumból vannak (leveszel egy konnektort, vagy kapcsolót, esetleg lámpát és ott nem szép rézvezetéket, hanem alut találsz), akkor azt igencsak kellene cserélni.

Ha már tudod, hogy miket akarsz cserélni, akkor keresel iparosokat, ajánlatot kérsz és döntesz. Általában az árajánlat nem szokott pénzbe kerülni, de ezt nem árt tisztázni, amikor kihívod.

2013. nov. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!