Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Lehet-e szeneskazán-radiátor...

Lehet-e szeneskazán-radiátor fűtésnél zárt tágulási tartályt alkalmazni?

Figyelt kérdés

2013. nov. 13. 09:48
 1/7 anonim ***** válasza:

lehetni lehet,de nem szoktak,mert bonyolítja a fűtést,túl nagy nyomás is összejöhet a csövekben,ha valamiért fölszalad a kazán 80-90 fokra,

-egy 60 fokra beállított gázkazánnál nincs ilyen veszély,

2013. nov. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez azért nem jó,mert ha túlnyomás keletkezik a magas főfok miatt,a víz nem tud hova tágulni,ezért a biztonsági szelepen fog távozni .Amikor visszahűl a rendszer,ez a víz hiányozni fog,mert nem töltődik utána .A fűtési rendszer

levegőssé válik,ezáltal a melegvízes kazánból gőzös kazán is lehet.Az már nagyon veszélyes,mert nem erre készült .

Az ilyen kazánoknál nincs meg az a biztonsági berendezés ,amely a felfűtést megakadályozná a továbbiakban .

2013. nov. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet, de a megbízható működéshez ki kell alakítani egy automatikus töltő-rendszert is, ami jóval drágább, amint egy nyitott tágulási tartály. Ha nincs igen nyomós oka, akkor inkább válaszd a nyitottat, mert láttam már olyat, hogy az automatika bekrepált is igen sok m3 vizet elpocsékolt, mire "lebukott".
2013. nov. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne? De én a zárt rendszeremet ami csak keringetővel működik is átalakítottam nyitottra ha el megy az áram ne robbanjak fel.
2013. nov. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A Tengerész ***** válasza:
Nem.
2013. nov. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nincs vele semmi probléma. Csak a tágulási tartályt úgy kell feltölteni, hogy kétrésznyi levegő maradjon a tartályban. És úgy kell méretezni, hogy víz tágulása ne gyakoroljon túl nagy nyomást a rendszerben.
2013. nov. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 dunaviz válasza:
Én úgy tudom, hogy +20%-ot tud tágulni a víz. Ez azt jelenti nagyjából, hogy 80liter víz megtágulhat 100literre. Ha zárt tágulási tartályt választasz, inkább kicsit méretezd túl a fent említett problémák miatt. Nyilván tenni kell több helyre is túlnyomás-leeresztő szelepet. Én azért tennék többet, hogy ne egy szelepen múljon hogy tényleg időben kinyit-e? Mondjuk egyet a kazánhoz, meg még egy-két radiátor mellé. Szól észérv a zárt tágulási tartály mellett, mert a nyitott általában a padlástéren "landol" ahol télen be szokott fagyni. Na akkor indul a rock&roll! :) Az tud galibát csinálni rendesen, mivel nyitott tágulási tartály mellé nem szoktak túlnyomásleeresztő szelepet tenni. Egyébként a zárt tágulási tartályok egyik fajtájában egy kb. 3bar-ra felfújt "gumilabdát" képzelj el. Ezek általában gömbölydedebb, hengeresebb kialakításúak. A másik változat a lapos, kerek kivitel, itt egy membrán feszül a zárt légtér és a víz között. Így akadályozzák meg, hogy a víz föloldja a levegőt és elfogyjon idővel a tágulási tér.
2013. nov. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!