Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A falfesték színének világosít...

A falfesték színének világosítása! Hogyan tegyem világosabbá?

Figyelt kérdés

Dulux falfestékkel renováltam a konyhát, de sajnos sokkal sötétebb lett a szín mint ami a dobozon van. Első réteg fent van, ma este akarom felfesteni a második a réteget ha elaludt a baba.

[link]

Ezt a fajta festéket használtam ezen belül alul a színpalettán a bengáli örvényt. Ez sajnos sokkal barnább, mint amit megadtak a dobozon színként. Elég kicsi a konyha, szűkíti nagyon a teret.

A kérdésem azt, hogyan tudnám ezt a festéket világosabbá tenni? A második réteg remélem valamennyivel majd javít a helyzeten. Köszönöm


2013. nov. 26. 09:45
 1/8 anonim válasza:

A Duluxal az a baj, hogy akrill bázisu festék, és nem lehet hígítani csak szintén akrill bázisú festékkel.

Vegyél hozzá egy 2,5 literes fehéret (azt hiszem az a legkisebb kiszerelés) aztán keverd ki a neked tetsző színt.

Egy darab karton papíron tudod ellenőrizni, hogy elég világos lett e a kikevert szín, egy réteget vékonyan rákensz, megvárod még mehúz, aztán ha tetszik akkor mehet fel.

2013. nov. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget.
2013. nov. 26. 17:46
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem akarok beleszólni, de az az általános tapasztalatom, hogy az emberek másként érzékelik a színeket egy 3x5 centis színkártyán mint egy konyhányi falfelületen, ahol ráadásul az ablak is kicsi. A színt szerintem 100%, hogy jól keverték ki, csak csalóka a dolog. Egyébként tényleg keverj hozzá szimplán fehéret, vagy ha tényleg gáz, akkor a fehérbe keverd a színeset.


A Dulux festékek egyébként száradáskor még sötétednek a felkenéshez képest.

2013. nov. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Egyébként direkt kérdeztem az eladót, hogy ez mennyire lesz sötét, de azt mondta nem lesz sötétebb számottevően. Annyira csúnya nem lett, raktam rá bordűrt is, majd holnap lefotózom, csak nem erre számítottam, lényeg, hogy a gyerek kézlenyomatait eltüntette, meg az elkövetkező két évben ez fogja eltüntetni, mert ezen a helyen koszolja a falat leginkább. Most kezdett el járni és a fal mellett megy, és valahogy összekoszolta...Aztán ha nagyobb lesz majd lefestem az egészet újra sárgásra.
2013. nov. 26. 23:00
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is a fehér hozzákeverést tudom javasolni.

De!!! Ha keversz a neked tetsző árnyalatnál minimum 2-3 árnyalattal keverd világosabbra, hogy a neked szimpatikus, és tetsző színt kapd a végére, mert ahogy mondták, sötétedik száradásnál.

Nem tudom, hogy tegnap festetted-e, hiszen tegnap tetted fel a kérdést, de ha még nem tetted meg, vagy nem bánnád a harmadik réteget, akkor próbáld meg ezt is, csak egyre figyelj!

Akril bázisút, akril bázisúval keverj, különben kidobhatod a fenébe.

2013. nov. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Előtte való nap este festettem, de most a második réteget kevertem fehérrel. Köszönöm a segítséget. Ilyen lett most a fal:

[link]

[link]

2013. nov. 28. 19:42
 7/8 anonim ***** válasza:
Egész jó.
2013. nov. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem mai kérdés, de leírom, hogy ugyanígy jártunk tegnap a Dulux-al. Mi a csiszolt mészkő nevű, dobozon szép világos krém színt választottuk és konkrétan citromsárga lett. Most az a terv, hogy a második réteg 75% fehér lesz ehhez a színhez, így hátha krémet kapunk.

Még ami idegesítő az egészben, hogy nagyon sok mindent Mi magunk csinálunk a házunkhoz, de most hogy tuti szép legyen fogadtunk festőt drága pénzért a művelethez, aki vízzel hígította, a most olvasom köztudottan akril festéket! Vagy ez nem volt akkora bűn így első rétegnél? Mi mondtuk a Párommal, hogy a dobozra most kivételesen az eddigi festékeinkkel ellentétben rá van írva, hogy tilos hígítani. Erre azt mondta a festő, hogy Ők mindig is szokták. Gondoltuk ok, Ő a szakember... de elég foltos lett.:(

2021. jún. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!