Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Radiátor légtelenítés?

Radiátor légtelenítés?

Figyelt kérdés

Nem csináltam még soha ilyet, bocsánat ha butaságot kérdezek.

Olvastam, hogy ha nem fűt rendesen a radiátor, akkor valószínű, hogy levegő van benne, és van egy szelep, amit ilyenkor meg kell nyitni, és elvileg kijön a levegő. Ez panellakásban is így működik? Ez még a "gyári" radiátor, soha senki nem nyúlt még hozzá, a tetején van egy csavar szerű dolog, amit maximum fogóval lehetne kicsavarni - ez az? Más nincsen rajta, lezáró sincs, legalábbis a burkolatán kívül nincs. Hogyan csináljam? Sokkal hidegebb, mint a cső, úgyhogy egész biztos, hogy ez a probléma.



2012. nov. 23. 01:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szinte biztos, hogy nem levegős a radiátorod! Ha belevegősödik, akkor legtöbbször csobogó hangot lehet hallani, és a radiátor felső részén egy darabon hideg marad, ott ahol a levegő összegyűlik.


Csak nem ilyen radiátoraid vannak?

[link]

Ezeken a kiálló "csavarszerű dolog" pont az elzárószelep, csak nincs rajta gomb.


A légtelenítő kb. így néz ki, és elég hozzá egy csavarhúzó:

[link]


Inkább szólj szakembernek!

2012. nov. 23. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az #1. válasz tökéletes!

Általában a "bejövő" ággal szemben(legfelsőbb ponton) kell keresni valamilyen oldható nyílást, ott légteleníteni.

2012. nov. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkét választ!

Igen, pont ilyen a radiátor. Elkövettem azt a hibát (?) hogy fölül elkezdtem csavargatni azt, amiről kiderítettétek, hogy az elzáró - persze nyitási irányban. Ezzel most bajt csináltam?

Csobogó hangot nem ad, fölül nem hidegebb, mint alul, viszont langyhideg az egész, a cső viszont nem.

2012. nov. 23. 14:56
 4/10 A kérdező kommentje:

Még annyi, hogy ezekszerint nincs rajta légtelenítő, mert a bejövő csővel szembeni oldalán sincs egyáltalán semmi tekerhető dolog - pont úgy mint a képeken.

Még annyit a dologhoz, hogy lehet, hogy valamelyik szomszéd elzárta a fűtést? Mert nincsen vízszintes cső a radiátor mellett, azaz ami kijön belőle fölül, az a fölső szintre megy, ami meg alul jön ki belőle, az az alsó szintre, köztük nincs semmi "összekötő cső". Erről is olvastam valamit, hogy ez sem a legjobb.

(még1x bocsánat tényleg nem értek hozzá!!!)

2012. nov. 23. 15:01
 5/10 anonim ***** válasza:

Akkor ez egy "egycsöves" rendszer átkötés nélkül, és valószínű, hogy az egész strangon egyformán nincs fűtés.(se alattad, se feletted, mivel sorba vannak kötve a radiátorok). Ezért nincs rajta elzárási lehetőség sem.

A legfelső szinten kell megkeresni a cső végén a légtelenítő csapot.

Ha ez egy panelépület akkor a lépcsőház legfelső szintjén a mennyezet alatt kell lennie.

2012. nov. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
És ott nekem szabad babrálnom? Mert ha legfölül a lépcsőházban én most feltekerem, akkor - ahogy kivettem a szavaidból - mindenkinek megindul a fűtés. Nem fognak szólni emiatt? A "bunkó" énemet nem érdekelné, mert fázok, és az nem állapot, ha a lakásában is fázik az ember... de a szomszédbarát énem fél:) Vagy szólnom kéne gondnoknak, hogy ez direkt van-e így lehúzva?
2012. nov. 23. 17:03
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ne kezdj magánakcióba! Ha ez egy társasház, akkor mindenképpen a gondnokot/közös képviselőt keresném meg. Ajánlott előbb az alsó-felső szomszédnál is érdeklődni, mi a helyzet náluk.

Jobb helyeken a fűtésszezon beindulásánál lelégtelenítik az összes strangot. Ennek az intézése szintén a közös képviselő vagy gondnok dolga szokott lenni.

2012. nov. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A leírás szerint ez tényleg egycsöves rendszer, de pont azért vannak ezek a RADAL radiátorok, hogy ne kelljen átkötést csinálni! Ugyanis fent a kilógó "csavaros dolog" egy pillangószelep, teljesen körbe lehetett eredetileg forgatni egy gobbal, amin egy nyíl jelölte a nyitott vagy zárt állást. A pillangószelep pedig a második tagtól kezdve zárja el a radiátort, így nem kell a sönt elé ennél a megoldásnál!

Viszont a felszálló csőnek végig melegnek kell lennie a radiátor zárt állásában is! Ezeknél a rendszereknél legtöbbször lent a pincében szokott lenni elzáró szelep kiépítve.


Mindenképp szóljatok a közös képviselőnek, gondnoknak, karbantartónak (nem kívánt törlendő!), hogy intézkedjen!

2012. nov. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Vagy elzázógomb hiányában egy kombináltfogóval próbálj valamelyik irányba 90 fokot tekerni a szelepen!
2012. nov. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Vagy elzárógomb hiányában egy kombináltfogóval próbálj valamelyik irányba 90 fokot tekerni a szelepen!
2012. nov. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!