Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kludi egykaros mosogató...

Ll953 kérdése:

Kludi egykaros mosogató csaptelep a mosogató és a lengőkarközött folyik javítható -e? , ha igen hogy lehet szétszerelni? üdv Lang László

Figyelt kérdés

2013. dec. 19. 19:43
 1/5 anonim ***** válasza:

tág fogalom, mert sokféle létezik. hagyományos, keverőszelepes, vagy valami extra?

keress képet...

2013. dec. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%
Elsőnek vedd ki a perlátort a lengő végéből,mert az tele lesz kosszal/rozsdával,ami akadályozza a víz kijutását,és emiatt a túlnyomás a forgó tömítéseknél szivárog. Öblítsd ki. Ha kell(fúj át rajta szájjal),.. cseréld le újra e perlátort,kb 3-400 ft egy szerelvényboltban.
2013. dec. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Üdv !

Inkább itt válaszolnék a privátban feltett kérdésedre !

Először is zárunk egy vizet ,és leellenőrizzük is hogy nincs-e nyomás, :

egyszerűen kinyitjuk a csapot.


Az egykaros csaptelepeknek a piros-kék mini kupakja alatt található,egy pici ,2.5-3 körüli imbusz csavar.

Ha ezt ha meglazítod felefelé lejön maga a kar,sokszor igen szorosan illeszkedik.

Itt szokott még lenni egy króm dísz gyűrű,ami általában finom menetes.

Ezután lehet hozzá férni a kerámia testhez,ami szintén finom menettel kapaszkodik általában belerohadva/vizkövesedve.,ide már egy erős nagy villás kulcs fog (28-32?)kelleni,de az állítható villáskulcs a legjobb,vagy 1 vízpumpa fogó.

Ha jól emlékszem a forgó nyak nagyméretű "O" gyűrű tömítései magán a a kerámián vannak 2 darab,ezek a kifolyó cső alatt és felett vannak és nyomás nélkül tömítenek.

Ha elszakad az egyik akkor használatkor szivárog.

Nos én nem nagyon javítgatom ezeket ,mert több bibi is közbejöhet,és nem biztos hogy kapok is alkatrész ,arról nem beszélve ha a tulaj ott marad egy mondjuk bele tört kerámia betéttel,..víz nélkül a lakásában..és nincs pénze 1 újra,akkor én vagyok aki "tönkre" tette az amúgy még eddig (múltidő)használható csapot,és most akkor ki téríti meg ezt neki..??? se víz se csap.. No erre nem vagyok kíváncsi ,és úgy kezdem ,hány éves a csap? 12? akkor csere.

Szóval én nem javítgatok már egy 6-7 év feletti csapot,még ha az kludi is.

Tiszteletem

..sok sikert a sikeres javításhoz !

2013. dec. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
kösz a választ
2013. dec. 21. 10:51
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha zárt állapotban folyik, akkor #3 válasz.

Ha nyitott állapotban a kifolyócső és a csaptest találkozásánál folyik, akkor az ott található hollandert lecsavar, cső kivesz, elballag vele vizesboltba új O gyűrűkért, majd visszaszerel.

2013. dec. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!