Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Plafonra szeretnék hungarocell...

Plafonra szeretnék hungarocellt tenni, majd kifesteni. Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés

alapozás, tábla-ragasztás, dühbelezés, ragasztó, háló, ragasztó, alapozás, glett, alapozás, festés. Így gondoltam.


Kérdésem lenne, hogy érdemes-e a kezdősínt tenni a falra? Tehát felülre a plafonhoz érve, körbe felfurkálva, hogy abba csússzon bele a tábla. Hogy ne legyen ott idővel repedés. Vagy csak szilikonnal nyomjam ki a szélét?



2013. dec. 22. 18:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Amit leírtál az jó, csak dühbelezés előtt hungarocell gyaluval át kell gyalulni a tábla, éleit, hogy sima legyen.

Szerintem nem kell sínt fel rakni. Én csak szilikonnal kinyomtam, és 1 év alatt nem repedt meg.

2013. dec. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszi


mire figyeljek még

2013. dec. 22. 19:40
 3/7 anonim válasza:

Belső szigetelés???

Gondoltál rá hogy a tető felől érkező hideg ha áthatol a födémen "mint ahogy eddig" is pára formájában lecsapódik majd a mennyezet és a hongarocell között. Belső szigetelésnél megmarad, sőt fokozódik a két felület közötti hőmérséklet különbség.

Ezért szigetelnek inkább kívülről! Akkor már a hideg nem éri el a falat sem, így a hőmérséklet különbség nem a falon találkozik hanem a hungarocell külső felületén, ami ugye a szabadban van.

2013. dec. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy ez egy földszinti szoba, de az emelet nem a teljes részt fedi le, hanem csak 2/3-át. A földszint egy nagy kocka, az emelet egy kis kocka. A tető így csak a szoba 1/3 részén van, a többi rész felett fűtött szoba van. Nem férek hozzá felülről. Amúgy nincs párakicsapódás vagy penész.
2013. dec. 23. 21:10
 5/7 anonim válasza:
hasonló cipőben vagyok én is..:)a sima hungarocelt(polisztirolt) felejtsd el! van annál már jobb verziója is. az xps polisztirol lap.2cm vastagságú lapokat flexibilis csemperagasztóval atom biztosra felteheted!dübel teljesen felesleges..amúgy belülről tényleg kockázatosabb szigetelni..de még az is jobb mint a semmi! a párkicsapódás nem jelenhet gondot,ha teljesen légmentesen beágyazod a ragasztóba.tehetsz rá gipszkarton is a felragasztott polisztirol lapokra,így a belső pára is tud tárolódni..! jó munkát hozzá! :)
2013. dec. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
ja! és a lapok éleit szikével vékonyan vágd le,(hogy a vakolatnak legyen egy kis betapadási üreg)és üvegszálas hálóval lefedve simítóvakolattal bevakolhatod az egészet.
2013. dec. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
És az xps polisztirol lap, hányszoros vastag hagyományos polisztirol lapnak felel meg hőszigetelésileg?
2013. dec. 25. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!