Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Miért van büdös?

Miért van büdös?

Figyelt kérdés

Emésztőről, csatornára való rákötés után, miért van olyan szag, mintha elöntötte volna a lakást a szennyvíz?


Mit lehet tenni ellene és ha ez természetes, akkor meddig fog tartani?


2013. dec. 25. 09:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem természetes!

Vákuumos a rendszer?

Ha nincs légbeszívó a belső hálózaton, akkor kiránthatja a vizet a bűzelzárókból és jön vissza a csatornaszag!

Engedj mindenhová egy kis vizet - a padlószifonokba is - aztán néha nézz rá, hogy melyikből tűnik el a víz, melyik bűzlik...

2013. dec. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy vákuumos-e a rendszer, de a bűzzárókban van víz, tehát nem valószínű, hogy ez lenne az ok.


Akik rákötötték, azt mondták, hogy néhány napig előfordulhat, hogy szagok lesznek.

De miért???


Még az is eszembe jutott, bár nem igazán tartom elképzelhetőnek, hogy az utcában minket kötöttek rá először a rendszerre.

Lehet, hogy ez lenne az ok?


Köszi a választ!

2013. dec. 25. 10:02
 3/5 A kérdező kommentje:

A tanácsodra megnéztem még egyszer a bűzzárókat és a fürdőben az összefolyóban szét volt esve...

Mentségemre szóljon, hogy ezt csak akkor vettem észre, amikor szétszedtem teljesen. :$


Remélem ez megoldja a problémámat!

Köszi a segítséget!

2013. dec. 25. 10:31
 4/5 anonim ***** válasza:
Az előttem válaszolóknak mind igazuk van. Ezt én is megéltem. Mígnem eszembe jutott, hogy ha nem akarom utólag szétverni a házat akkor a gázokat ki kell engedni. A rákötés helyén (saját területeden) a zárt fedél helyére tegyél szellőztethetőt ( pl. szúnyoghálókerettel) és a házhoz legközelebbi tisztítónyílást is szellőztesd. A bűz nálam egy bizonyos széliránynál jelentkezik. Érdekelne mire jutottál.
2014. jan. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Különböző intenzitással azóta is vissza-vissza térnek a szagok és már a kivitelezővel is beszéltünk ezzel kapcsolatosan.

Ő sem tudott érdemben mondani semmit, csak azt kérte, hogy ha mostanra sem múlik, akkor szóljunk és kijön megnézni. Ez mára, illetve holnapra válik aktuálissá!


Csak azt nem értem, hogy mint kiderült nem vákuumos a rendszer, tehát ha most visszajönnek a szagok, akkor a rákötés előtt is kellett volna lennie.

Ezen a gondolatmeneten elindulva arra jutottam, hogy elképzelhető, hogy amikor lekötötték az emésztőt, akkor nem zárták le az emésztő beömlőnyílását és azon visszafolyik a ház alá a szennyvíz és azt érezzük...

De megnéztem és a víz bőven a beömlő alatt van, tehát ez az ötlet is megdőlt!

Ráadásul a ház mögött, ahol a bekötés van, nem érezni semmit.


Szóval nem tudom...

Hamarosan kiderül remélhetőleg!

2014. jan. 5. 09:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!