Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Érdemes a régi faablakokat...

Érdemes a régi faablakokat műanyagra cseréltetni?

Figyelt kérdés
Igaz, hogy a műanyagot nem kell festeni, de azt hallottam, hogy gyakran elromlik.
2014. jan. 2. 22:50
1 2
 1/12 anonim válasza:
igen érdemes jobba is szigetel. én nem hallottam még senkitöl hogy elromlana nekünk is 7 éve van semmi bajuk.
2014. jan. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Gyakran elromlik? Akkor az ócska selejt.

Háááát, ha találsz olyan fát, amit évek óta szárítanak, akkor jó a fa ablak is, persze az üvegnek, szigetelésnek ugyanolyannak kell lenni, mint a műanyagnak.

Én elégedett vagyok a műanyaggal.

Tehát: régi és fa: igen, érdemes lecserélni!

2014. jan. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

nem kell festeni,

furdoben van meg a legelsok kozul, buko-nyilo mivel wc + hosszabito miatt is nyitjuk, napi tobszor, 10-15 eve is ott lehet, semmi gond vele.

gagyit ne vegy! minimum 1k sat.

2014. jan. 3. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Mi az az 1k? És milyen a gagyi?
2014. jan. 3. 01:06
 5/12 anonim ***** válasza:

A régi ablakokat érdemes újra, jobbra cseréltetni, de hogy fára vagy műanyagra, az egyéni döntés kérdése. Nekem nem tetszik a műanyag, úgyhogy én fát vettem. Valamivel drágább, mint a műanyag, de nagyon szép :)

A keretről ritkán lehet tudni a hőátbocsátási tényezőt, az üvegét meg szokták adni, hisz igen fontos tényező. Az 1 W/m2K (m^2, nem tudom, hogyan egyértelmű index karakterek hiányában) már egész jó (különösen tetőablaknál).

2014. jan. 3. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Érdemes.

Az új fa ablak (a hozzá való párkánnyal, takarólécekkel) több ajánlat alapján ~70 %-kal drágább, ráadásul 2 évente illik mázolni.

Közel 7 éve építgetek be ide-oda ablakokat, van olyan márka, amit meg tudsz és meg is szabad venni.

2014. jan. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha nincs nagyon nagy hézag a régi ablakon, akkor egyetlen kérdés, hogy mennyire zavar a festegetés.

Meg tökéletes szigetelésű ablak esetén (mindegy, hogy műanyag vagy fa, ha gumi a szigetelés) nagy valószínűséggel rossz lesz a lakás szigetelése, ami egyrészt penészedéssel jár, másrészt egész télen felsőlégúti betegségekkel, a magas CO2 miatt. (Saját tapasztalat.)

Úgyhogy venni kell hozzá automata szellőzőt.

2014. jan. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Pardon, a kapkodás:

nem a szigetelés lesz rossz, hanem a szellőzés.

2014. jan. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A szellőzéssel csak a jól záró ablak miatt nem lesz baj, azért vettünk jól szigetelő ablakot, hogy csak akkor szellőzzön az ablakon át a ház, ha kinyitjuk. Mivel nem hőhidasan építették be, penészedés sincs. Amikor az építkezés után magas volt a páratartalom, akkor sem penészedett az ablak vagy a fal, hiszen nem volt különösebb hőmérsékletkülönbség a belső hőmérséklet és a fal, ablak belső oldalának hőmérséklete között, pedig a pára akkor csapódik ki...
2014. jan. 4. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Napkiraly ***** válasza:
Nem. Az egy dolog, hogy elromlik, kommersz selejt amit kiszív a nap, de meg is halsz. Elszigeteli a friss levegőt és CO mérgezést kapsz. Aztán benne lesz a híradóban, hogy elromlott a kazánod.
2014. jan. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!