Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen módon érdemes korszerűs...

Milyen módon érdemes korszerűsíteni konvektoros lakásomat a fűtést illetően (plusz a melegvíz-előállítást)?

Figyelt kérdés
A nem túl megbízható vízmelegítő bojleremet mindenképpen ki kell cserélni előbb-utóbb, de ez csak kéménybélelés után lehetséges. Emiatt gondoltam, talán érdemes lenne az egészen változtatni. Lehetőleg környezetkímélő megoldásban gondolkodom, már amennyire ez egy társasházi lakásban megoldható (54 nm2). (Két parapetes, egy kéményes konvektorom és egy gázbojlerem van.) Köszönöm!
2014. jan. 14. 19:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

"Lehetőleg környezetkímélő megoldásban.."


Ez hogy kellene értelmezni? Korszerűsíteni ebben az esetben

1 kombi kazán és lapradiátorok lenne a megoldás.

2014. jan. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
cseréld le újakra - ennyi
2014. jan. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom ahogy az egyes.Ugyan ez is egy berúházásnak számít,de megéri .Egy ilyen lakásban nem sok cső kell ,a szerelés is könnyen megy .Még azt sem mondom nagy zajjal jár.Vésni sem kell,pár lyuk a bilincseknek .

A kazán fogyasztása annyi lesz mint egy F8 konvektoré .

A kéményt azt béleltetni kell .

2014. jan. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Megterveztetném felújítás előtt, és kombi-cirkót tetetnék be.
2014. jan. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! (Ment a zöld kéz.) :) A "lehetőleg környezetkímélő megoldást" úgy értettem, hogy már amennyire egy társasházban környezetkímélés lehetséges. Itt probléma nélkül nem szereltethetek a tetőre napkollektort vagy hasonlót, bármennyire is szeretném (igaz, én vagyok legfelül). :)


A "cirkófűtés" annak ellenére megéri, hogy villany és gáz is kell hozzá? Kazán is lehet többféle (a működését tekintve)? És a falfűtés pl.?

2014. jan. 15. 00:36
 6/18 gomzoli ***** válasza:

Megéri központira csináltatni, a cirkókazán jóval gazdaságosabb, mint a konvektorok, kb. 30%-ot megtakarítanál utána a havi gázszámlán (ezáltal a környezetet is kevésbé szennyezed). Az áramfogyasztása elenyésző, kb. 500 Ft plusz.

Falfűtést ne csinálj, csak a szomszédaid örülnének, te nem, ráadásul több centivel szűkülnének a helyiségeid, és így utólag kivitelezni is sokkal drágább.

Cirkó kombikazán, modern radiátorokkal. Ez lenne a legésszerűbb, és költséghatékonyabb hosszútávú megoldás.

2014. jan. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Csak az egyik oldalon vagyok határos egy szomszéddal, de igazad lehet, hogy valóban macerás lenne utólag a falfűtés, és relatíve nem olyan nagyok a szobák sem, hogy el akarnék venni belőlük.


Olvastam viszont arról, hogy míg a konvektor kívülről "veszi" a levegőt, a cirkókazán meg a lakásból, mert nyílt égésterűek (általában), és hogy főleg jól szigetelt nyílászáróknál okozhat ez problémát. Nem értek hozzá, lehet, hogy ez hülyeség... Mit gondolsz?

2014. jan. 15. 11:40
 8/18 anonim ***** válasza:
Van más fajta kazán is ami a kintről szívja be a levegőt.
2014. jan. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Azért nem úgy kell elképzelni, hogy annyi levegőt veszel, hogy megfulladsz tőle. De való igaz, hogy gravitációs kazán mellé résszellőzőket kell beépíteni a nyílás zárókba, hogy az állandó levegő utánpótlás meglegyen. ha legfelső lakásba laksz lehet, hogy turbós üzemű kazánt is lehet felszerelni, ezt a gáztervező meg tudja mondani, mert gáz terv biztos, hogy kell hozzá. ha leszereled a konvektorokat a csökkenő gázfogyasztás miatt szemet szúr a gázműveknek és ellenőrizhetnek, suttyomba nem csináltasd meg, csak hivatalosan.
2014. jan. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Értem, nagyon köszönöm a válaszokat! :-)
2014. jan. 15. 21:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!