Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan lehet egy beszürkült...

Hogyan lehet egy beszürkült fehér függönyt kifehéríteni hogy újra szép legyen?

Figyelt kérdés
Nagyméretű faltól-falig tartó, vékony, fátyolszerű függönyről van szó. Hypoval, valamilyen ruhafehérítővel már próbálkoztam,kevés sikerrel. Arra gondoltam, hogy lehet e fehérre festeni, vagy ilyen nem létezik?
2014. jan. 21. 12:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
festeni esélytelen ... clorox nem segít?
2014. jan. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha műszálas anyagból van, akkor lehet, hogy kibolyhosodott ill. töredezőben van a szálak anyaga és rosszabbul veri vissza a fényt, ezért hat szürkének a hipózás ellenére. Le kell cserélni.
2014. jan. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Bocsi, nem tudok megoldást, csak kiegészítem a mi famíliánk tapasztalatával:

A sokak által javasolt szódabikarbónával is próbálkoztunk már, sokáig áztatva benne... de semmi...

Ha jó magas hőfokon mossuk, a szürkeség jobban kijön, viszont baromi gyűrött lesz.

Azonban a sárgaság, amit a nap miatt alakul ki a függönyön, az sehogy nem jön ki.


Kíváncsian várom egy zseni hozzászólását... :)

2014. jan. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
18%
clorox,szódabikarbóna,ecet,só,citrom leve.. Ezek fehéritenek de bekell áztatni.. Vagy veszel valami.jó fehéritő mosoport..
2014. jan. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Hoppá! 3-as vagyok...

Előző! Mi ecetet is próbáltunk már, nem is keveset. Az sem segített, csak duma az is. Pedig abban is sokat ázott, és jelentős változás nem lett a függönyön. :)

2014. jan. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha hypóztad, akkor kuka.


Ha nem hypoztad volna(mert azon már nem lehet segíteni) akkor hidegvízbe(kádba jobb) 3 csomag szódabikarbónát(étkezésit)+ a DM-ben lehet kapni függönyfehérítőt, abból két csomag, és egy egész éjszakára benne hagyod a függönyt állni. Utána géppel kimosod, és még félnedvesen felrakod, vagy ha vasalni kell a kkor száradás után kivasalod(átgözőlöd).

2014. jan. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Annyi vizet engedj, ami éppen ellepi, úgy tedd bele a cuccot. És mielőtt gépbe mosod legalább 2x szintén csak hidegvízbe öblitsd ki, és úgy a gépbe.


Ha melegvízzel csinálod, akkor semmit nem fogsz érni.


De mondom még egyszer: ha hypóztaD: kuka. Sosem lesz fehér bármit is csinálsz, csak sárgás szürke.

2014. jan. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Annyi forró víz, ami épp ellepi, bele mosószóda. Kilós csomag 300 ft. (nem tudom mekkora függöny, de szerintem fél csomag mehet bele.)Nem szódabikarbóna, hanem mosószóda. Akkora függönyt szerintem minimum egy napig kell áztatni. Nekünk több éves elszürkült konyhakendőt fehérré varázsolt. Ha nem segít, akkor még ott q clormax. Ja és a hipo nem fehérít. Csak fertőtlenít.
2014. jan. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Ugyan nem függönyről, de ha valami foltot akarok kiszedni valamiből, és nagyon nem jön ki, akkor szoktam használni szódabikarbónát, acetonos körömlakklemosóval, ecettel, hajlakkal és még valamilyen folteltávolítóval. Elég hatásos, habár egy függönyön nem biztos hogy kipróbálnám :D
2014. jan. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha a függönyöd anyaga hasonlít az üzletekben kínált (Voila néven) valamint kemény fogása van akkor ne próbálkozz se hipóval se azokkal amiket felsoroltak mert nem fog kifehéredni. Az ecet fertőtlenít,vízkövet old és festés után rögzíti a színezéket de nem fog fehéríteni csak akkor ha előtte fehérítő eljárást alkalmaztak.A fehérítő eljárásokat sem csinálják a fent nevezett alapanyagoknál.Ha függönyöd alapanyaga kissé csipkés vagy rugalmas anyagnak mondható akkor a takarítógépbe használatos fékezett habzású Wanisch-ba beáztatod és az szépen rendbe teszi a koszos függönyt. Ha a fátyolszerű függönyöd anyagában mintás vagy egyéb beszövések vannak akkor végképp nem ajánlatos házilag kísérletezni rajta.
2014. jan. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!