Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Társasázban a lakásom bejárati...

Társasázban a lakásom bejárati ajtajára szabad e rajzolni, vagy van valami törvény rá? Szólhatnak érte?

Figyelt kérdés
2014. márc. 18. 11:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
5%
Nem szabad, tiltja a törvény, pénzbüntetést vagy közmunkát kaphatsz érte és igen szólhatnak, feljelenthetnek.
2014. márc. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A saját ajtóddal azt teszel, amit akarsz. Persze, vannak témák, amik kerülendők.
2014. márc. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
46%

Illetve bocsánat. A lépcsőház ajtajára vagy a lakásodéra? Csak mert én a lépcsőházat írtam. A saját lakásoddal azt csinálsz, amit szeretnél egy bizonyos szintig, szóval arra igen, minden engedély, büntetés, szólás nélkül rajzolhatsz.

~1

2014. márc. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Na most akkor egy-egy :) esetleg a törvényt be tudnád másolni? egy erdőt rajzolnék elég sivár így és hát feldobám egy kicsit ezzel.
2014. márc. 18. 12:17
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen a saját ajtómra lépcsőházon belül. És a többi lakó nm köthet belém? Mert szokásuk mindenbe beleszólni.
2014. márc. 18. 12:19
 6/14 anonim ***** válasza:
64%

belülről a lakásod oldaláról azt csinálsz az ajtóval, amit akarsz

a lépcsőház felé viszont már más a helyzet, mert az összképnek meg kell maradnia, ez benne szokott lenni a ház alapító okiratában vagy az szmsz-ben

tehát igen, szólhatnak érte és helyreállítási kötelezettséget rendelhetnek el

2014. márc. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat akkor marad így mert biztos belekötnének.
2014. márc. 18. 12:29
 8/14 anonim ***** válasza:
81%
legközelebbi lakógyűlésen felhozod a témát és engedélyt kérsz. probléma megoldva.
2014. márc. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
94%

Időpont ma 12:24

Milyen "összképnek" kell maradnia? Manapság, ahány ajtó, annyiféle megoldás. Nagy a választék az ajtókban.

Ha én éppen lilára akarom festeni az ajtómat, abba beleszólása senkinek sincs.

Mi van az ünnepi dekorációkkal? Szinte mindenki másként díszít nagyobb ünnepeken. Van, aki karácsonykor kivilágítja a bejáratiját.

2014. márc. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
92%

az ajtó a te lakásod része, ha akarod, akkor csillámfaszlámát is festhetsz rá :)

nálunk pl. mindenkinek ezüstszínű az ajtó számozása, én a miénket lefestettem narancssárgára :) senki nem szólt be, lévén hogy semmi közük hozzá.

ugyanígy ha kicserélteted az eredeti ajtót, akkor is max a kosz és a zaj miatt pampoghatnak ha nem megfelelő időpontban végzik a munkálatokat.

2014. márc. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!