Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mit csinálhatok rosszul ha...

Mit csinálhatok rosszul ha nem fed a Héra?

Figyelt kérdés
Újonnan glettelt betonfalon, valamiért nem fed egyenletesen a héra 2 réteg után sem. (matt extrafehér diszperzit) Nem tudom mi a fenét ronthatok el festéskor, mert az alapja teljesen sima, homogén fehér glett. Túl sűrű lenne a festék? Nem hígítottam semennyire. Olyan érzésem van, hogy sokkal jobbat tudnék kihozni belőle, csak valahol elszúrom. Azt a két piroscsíkos 18cm-es hengert használtam hozzá, volt rajta mélyalapozó is, száradási idő is a 2 réteg között. 21 fokban festettem. Túl sokáig gurigatok, és felszedi? Túl sűrű, és nem oszlik el? Egyszerűen nem értem.

2014. márc. 18. 15:10
 1/4 Brian79 válasza:
100%

Nem vagyok szobafestô, csak festettem màr betonra Héràval. Röviden? Szívàs. :)

Fed az, de jó 4 réteg kell neki, megvárva a szàradàsi idôket.

2014. márc. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi. Ahol volt glett, ott pöpec, de ahol nem, mert kilógott a betonhullám, na ott átüt. 2 réteg kevés.
2014. márc. 18. 22:43
 3/4 anonim ***** válasza:
Sajnos nem olvastad el a használati útmutatót,mert minden festékes dobozra rá van írva,hogy hígítani kell. Pótlólag azt tudod csinálni,hogy egy másik festékes edénybe átmersz a festékből és jól felhígítod,majdnem vízszínűre és ezzel lekened a falat. Csíkos lesz először de ez ne zavarjon. A következő festésnél már a fele hígítást alkalmazod az előzőnek és ezzel is lekened a falat ami szépen eltünteti nemcsak a csíkokat hanem a rücsköket is befedi.A festéseknél hosszában és keresztben is addig ecsetelünk amíg a festéket el nem dolgozzuk egyenletesen falon. A gurigatós festéseknél is érdemes a gurigára ráillesztett anyagot kimosni és hagyni kiszáradni majd a felületét megborzolva újra használni.
2014. márc. 23. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kiigazítást!
2014. márc. 27. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!