Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Parasztház padlásterét be...

Parasztház padlásterét be lehet építeni?

Figyelt kérdés

Először is azt kérem, olyanok válaszoljanak, akik csinálták már, vagy építészek, és értenek hozzá!

Vastag vályogfal házikó hosszú tornáccal, az egyik fal az utcába ér. Béreljük, de nagyon olcsón meg lehetne venni, gondoltuk, telekárban kapunk egy komplett házat, ha felújítjuk, tök jó lesz. Egy baj van vele: csal egy szoba van, de az nagyon nagy. Ez lenne a nappali, de vajon be lehet építeni a padlást? Elbírnának a falak még egy szintet? Fent 3 szoba is kijönne egy fürdővel, állati jól meg lehetne csinálni, csak kérdés hogy fizikailag lehetséges-e.

Csináltatok már ilyet? Mennyibe került? Megéri, vagy inkább vegyünk másikat? Engen azért vonz a dolog mert ha mi magunk csináljuk, akkor olyan lesz, amilyennek mi akarjuk.



2014. márc. 20. 11:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Nézesd meg egy statikussal (ne kőművessel). Az megtudja mondani, hogy beépíthető-e. Statikus van az Önkormányzat Építési Osztályán is.
2014. márc. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sajnos necces lesz. Statikust javaslok én is. Az a baj, ha vájog ill fa gerendás az kevés a beépítéshez. A betonfödém vagy gerenda zsalu az meg lehet a főfalnak lesz sok... :( ehez kell a statikus h kiszámolja megnézze. Ha el bírja akkor is nagy meló. Tető le stb stb. Nem nagyon éri meg. Vagy így használni ahogy van.
2014. márc. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Józsi21 ***** válasza:

Ahogy az előttem szólók jól mondják,statikus szakvéleményét kell kérni.De ha kivitelezhető is olyan horror áron hogy annyiért építetek mellé egy szobát meg egy konyhát.

A ház állapotát te látod,nem vizesedik?Amúgy meg miért nem a tornácot akarod beépíteni?Viszont ha fent 3 szoba kijönne,akkor lent is.Sokkal egyszerűbb,olcsóbb,gyorsabb a közfalakat elbontani,ráadásul nem ép.eng.köteles.De ehhez is ki kell kérni a statikus véleményét.

2014. márc. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Józsi21 ***** válasza:
Második!Amúgy ilyenkor már nem a főfalakra terhelik az emeletet,hanem a falak mellé meghatározott távolságokra betonoszlopokat tesznek és arra megy a súly.Egy nyugdíjas építész ismerősömnél láttam egy ilyen terv költségvetését,hát rögtön kiguvadt a szemem!Hogy felépítették-e azt nem tudom!
2014. márc. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hogy férne már el lent 3 szoba, mikor ott konyha meg fürdőszoba van???
2014. márc. 20. 17:19
 6/8 Józsi21 ***** válasza:

Igen,én vagyok a hülye!A gondolatmenetem felét írtam le.

Szóval,ha elbontod a közfalakat,és újraosztod a ház belső terét,esetleg építesz hozzá kb 20 nm-t akkor anyagilag jobban jössz ki(15nm konyha,5nm fürdő,vagy esetleg egy plusz szoba).Természetesen,csak akkor,ha egy hozzáértő véleményezte.Személy szerint kikérném egy építész véleményét az átalakításról.Azért építészt,mert ő tud tájékoztatni a lehetőségeidről,(belső tér átrendezés,hozzáépítés,szabályok,törvények,engedélyek stb)plusz statikai véleményt is tud mondani.

Elnézésedet kérem az előző pontatlan válaszért!

2014. márc. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 sziszko004 ***** válasza:
Én is hasonló dolgon gondolkodom és körbe jártam némileg a témát. Az én házam is hasonló egy parasztházhoz, nincs alap, egy része vályog stb. Mivel itt a padláson nagyon könnyű szerkezetet kell kialakítani még a könnyített beton sem alkalmazható, ezért én a teljes könnyűszerkezetes kialakítás mellett döntöttem. Fa, osb, gipszkarton. Szárazépítészet, nulla betonozás, falazás. Statikussal mindenképp egyeztetni kell, egy tanácsadásra nem szabad sajnálni az időt és a pénzt.
2014. márc. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 lex19 válasza:

Egy vályogháznak is be lehet építeni a tetőterét!

Persze egy statikusi vélemény nem árt de nem kötelező csupán a betonozást mindenféleképpen el kell felejteni.Azon is csodálkozom néha hogy a régi Kádárkockák tetőfelújításánán betonkoszorút húznak a falakra, mikor mindenki tudja hogy az agyag és a víz nem jó barátok a beton viszont rengeteg vizet tartalmaz és locsolni is kell.

De térjünk vissza a tetőtérhez én így csinálom majd:

-Tetőtérből a tapaszolás eltávolítása míg a csupasz deszkák maradnak.

-Felső réteg deszkázás eltávolítása a gombák és egyéb káros dolgok miatt.

-Ezután ki lehet alakítani a lépcsőfeljáró helyét

-A gerendák közét kőzetgyapottal ki kell tölteni (Hang és hőszigetelő)

-Páraáteresztő fólia felhelyezése majd hajópadlózás

-Ezután foglalkozok majd a tetővel héjazat leszedése tetőfóliázás majd héjazat vissza.

-bellülről ismételten szigetelés és páraáteresztő fólia

-majd jöhetnek a falak minnél könnyebb annál jobb (gipszkarton falazat)

2023. febr. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!