Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Osztatlan közös tulajdonú 4...

Osztatlan közös tulajdonú 4 lakásos ház felső lakástulaja vagyok. A tetőszerkezet és cserepek megérettek a cserére. Kötelezhető e az alsó lakó, hogy szálljon be a költségekbe? Jelenleg nem akar

Figyelt kérdés

Wikipedia: " A dolog hasznai a tulajdonostársakat tulajdoni hányaduk arányában illetik meg; ilyen arányban terhelik őket a dologgal kapcsolatos kiadások, a közös tulajdoni viszonyból eredő kötelezettségek, és ugyanilyen arányban viselik a dologban beállott kárt is. " "Az állag megóvásához és fenntartásához feltétlenül szükséges munkálatokat bármelyik tulajdonostárs jogosult elvégezni; az ilyen kiadások ráeső részét mindegyik tulajdonostárs köteles viselni. Ilyen kiadások előtt a tulajdonostársakat lehetőség szerint értesíteni kell"

. Ki az aki eldönti mi számít már feltétlen szükséges munkának?



2014. márc. 25. 19:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát, ez egy jó kérdés. Az egy dolog, hogy Te annak ítéled. Ehhez úgy gondolom, hogy mind a négy tulajdonos egyöntetű elhatározása kellene. Különben aki nem ért egyet veletek, de van egy jó szakvéleménye, azzal aztán évekig pereskedhettek, akkor sem fog fizetni.

Mert lehet, hogy az alsó szomszéd azt mondja, hogy még 15 évet kibír simán. És ha addig nem fogsz (nem fogtok) beázni, és egyik vihar sem bontja meg a tetőt, akkor azt fogja mondani Neked, hogy na látod, nekem lett igazam...


Amúgy jó lenne tudni, hogy milyen idős az épület, milyen idős a tető? Kicsit meglepő, hogy nem csak a cserepet, hanem a tetőszerkezetet is le akarod cseréltetni. Ilyenről nem is hallottam, vagy csak akkor, ha építésnél nagyon elrontottak valamit...

2014. márc. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!