Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Megbántátok-e, hogy kád...

Megbántátok-e, hogy kád helyett zuhanykabint szereltetek a fürdőszobába?

Figyelt kérdés
Felújítjuk a fürdőszobát és nem tudjuk eldönteni, hogy kád legyen vagy zuhanykabin. A véleményetekre lennék kíváncsi, hogy mennyire kényelmes hosszú távon a zuhanykabin? A mi fürdőszobánkba csak a legkisebb méretű 80 cm-es kabin fér be, abból is a lekerekített oldalú. Anyukám már 72 éves, de fizikailag 100%-osan a topon van, nincsenek a mozgással problémái és szerintem nem is lesznek, hisz aktív fizikailag. Viszont a kád meg több helyet foglal. A kabint nehezebb tisztán tartani. Annak a véleményére lennék kíváncsi, hogy akinek kabinja van, az megbánta-e, hogy felszereltette?

2014. ápr. 3. 07:53
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Ha az idös anyukád miatt teszed fel a kérdést, neki mindenképpen a zuhany a jobb. nagy valószínüséggel egyre inkább probléma lenne neki a kád használata, föként ha beleül és utána nem tud egyedül felállni. Ilyen idös embereknél még külön gond, hogy ha valakinem be kell menni hozzá felsegíteni, akkor megalázónak érzi, hogy más meztelenül látja öt. Azt hinni, hogy nem lesz mozgási problémája, naygfokú naivitás.


Nálunk 25 éve van csak zuhanyzo, eddig kb 2-3 olyan alkalom volt, amikor valakinek eszébe jutott, hogy esetleg jó lenne a fürdökád.


Semmivel sem nehezebb takarítani, éppen ellenkezöleg, igen hamar rendbe lehet tenni, ha pár apróságot betart a család. (A zuhanyzás után azonnal lehúzni a vizet az üvegröl - kb 2 perc, akkor nem lesz vízcseppes)

Nem bántuk meg, sokkal egyszerübb használni, semmi hátránya sincs.

2014. ápr. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
82%
A zuhanykabin jobb:) nem foglal sok helyet tisztitani se nehez bar igaz h nem.lehet benne orakig furdeni es nem tudsz nagy habos furdest.csinalni de azerintem.praktikusabb sokkal:))
2014. ápr. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Én nem bírnám ki kád nélkül, néha nagyon jól tud esni egy forró habfürdő, főleg amikor fáj a hátam és emelegvíz ellazítja az izmokat.
2014. ápr. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Mi 4 éve dobtuk i a kádat. Egy 90x90-es íves magas tálcás kabin került a helyére.

Egyáltalán nem bántam meg. Sokkal praktikusabb és kisebb helyet foglal.

2014. ápr. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
A kád pancsikolásra, sós fürdőre, és gyerekfürdetésre jobb, de hétköznapi használatra a zuhany előnyösebb. A kád vize folyamatosan hűl, hosszabb idejű fürdéskor a fele vizet melegre kell cserélni. Egy normális fürdéshez kell vagy 60 liter víz, zuhanynál bőven elég 40 is, de inkább 30 ha nincs hajmosás. A kádban a lemosott zsíros trutyi a víz tetején lebeg, ami visszatapad amikor leengeded a vizet vagy felállsz. Ilyenkor mit teszel? Lezuhanyzod. Akkor addig mit csináltál?
2014. ápr. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%
Attól függ, hogy szerettek-e sokáig fürdeni. Én utálok, szerintem időpazarlás, ezért én a kádban is zuhanyzom. Szóval én a zuhanyra voksolok.
2014. ápr. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%

Én spec 3 éve már, hogy csak zuhanyzom. Erre van időm a gyerekek mellett. Nekik viszont fontos a kád.


Meg kell nézni nektek mi a fontos. Anyukád miatt a zuhanyt választanám. Bár a mozgássérült anyósomnak sem jelent nagy problémát a fürdőkád.

2014. ápr. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
36%

Ha elfér, legyen kád és kabin.

Ha nem, akkor szélesebb kád, elhúzható üvegajtóval.


Szerintem a zuhanykabin abszolút nem kényelmes hosszútávon, néha minden ember vágyik rá, hogy elnyújtózzon a kádban. Egyéb alkalmakkor pedig a kád is alkalmas zuhanyzásra, fordítva viszont nem sajnos.


Idős, fáradékony, törékeny embereknek kb. életveszélyes a zuhanykabin egyébként...

2014. ápr. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
56%
omg, soha de soha nem mondtam még ilyet, DE mi ez a nagy lepontozás? :DDDD
2014. ápr. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 danzoooo válasza:
26%
Zuhany!!!
2014. ápr. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!