Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kémény NÉLKÜLI víztárolós...

Kémény NÉLKÜLI víztárolós gázbojler fürdőszobába? (Társasházi lakás, XIIker)

Figyelt kérdés

Van valakinek ilyenekkel tapasztalata, jó vagy rosz? (ha nem is vetted észre hogy van => jó tapasztalat:)

Pl. melyik márkát NEM érdemes venni? (Ariston olasz, Hajdú magyar, német márkát még nem láttam)


Hátrányuk, hogy ezek elég gyenge (2kW, kb egy teavízforraló) gázkészülékek, tehát néhány óra, mire fölmelegítik az "üzemi" 55 v 60 Cfokra a vizet. De gondolom zuhanyozni már 35 fokon is bőven lehet, az kevesebb idő).


Olvasok néhol olyan panaszokat, hogy rendszeresen elalszanak (oxigén v CO érzékelő általi vészleállítás) - remélem ez csak rossz beszerelésnél lehet, ha a gázos ismeri az előállító előírait, akkor is megtörténhet, hogy nincs elég levegőtartalék? Ilyen eset a szerelési garanciába belefér?


Kben. éppen ezért tervköteles, nem tudom milyen hatóságnál és mennyiért kell a "légelvezetési tervet" (vagy ilyesmi) csináltatni. Valaki csinált ilyet, sokba került?

Aki tudja, hol rejtőznek a megfelelő előírások, illetve milyen hatóság az illetékes, az linkelje be, légyen szíves!


Úgy tünik ez a KN marad az egyetlen megoldás, hogy megoldjam a melegvizet (nem szeretnék villanybojlert anyagi okokból sem).


(Akit érdekel: A fürdöszobámnak nincs ablaka (12köbméternél nagyobb: 4,2 NM belmagasság 2,7m; de 3 szellözö is van: plafon alatt, a padló fölött, valamint egy olyan szellőzőaknába ami más lakásokkal közös, kb mint egy gyüjtőkémény. A lakás 85NM, rosszak a nyilászárók, de van már egy gáztüzhely a konyhában)


Saját tapasztalatot, vagy megalapozott véleményt megköszönöm! (ötletekből már van elég:)



2014. márc. 25. 19:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem 12 éve van Hajdú 80 literes.

Szerintem nagyon jó,az őrláng állandóan megy szóval folyamatosan van meleg víz,ha visszahűl akkor automatikusan bekapcsol és felmelegíti a beállított hőfokra.

Egy hátrányát tudok mondani,a fal feketedik mert ugye azért füstje van a gáznak is és ahol távozik az égéstermék ott kormos a fal.Sűrűbben kell festetni.

2014. márc. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

csak hozzáértő szerelő kell, nem tökölődős..

80 literes hajdú a legjobb...korszerű, biztonságos.


az tévhit, hogy lassan lesz melegvized, vegyél egyet, vidd haz, aztán egy jó szerelő fövarázsolja a falra. szellőzőcsővel is megoldhtó...

2014. márc. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!