Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Villany, vagy gáz melegítő?

Villany, vagy gáz melegítő?

Figyelt kérdés

Hello!


Ketten vagyunk barátnőmmel egy régi építésű KB Max. 50nm-es lakásban. Jelenleg egy Régi FÉG átfolyós vízmelegítőnk van, amivel vagy leforrázzon magam, vagy megfagyok. A közeljövőben várható ez a "gáz felülvizsgálat téma". Ami biztos kiadás 250.000 ft os kémény bélelés, továbbá nem csatlakozhat egy kéményhez két fogyasztó, pl. esetünkben: átfolyós bojler(gáz) + gáz radiátor. Amibe szintén beleköthetnek.


mivel közeljövőben a kismegszakító csere be van ütemezve.(villany sütő, szerszámgépek miatt 6A->16A re) Érdemes lenne lecserélni egy 50 literes vagy átfolyós elektromos vízmelegítőre? (zuhany + 20Cfok körüli kézmosó víz 2 főre.) ???



2014. ápr. 17. 12:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Csak a villany kismegszakitóhoz szólnék hozzá.

Ha már csere van ,a maximumot kell kérni,de az ma már nem

16 os. 20 vagy 25 A .Megváltozott az előírás ide.Ne hogy átverjenek bennetek .

2014. ápr. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi tudom, 32A a nax csak a falban a vezetékek 1,5 ős rezek az meg nem bír el többet 16-nál. (legalábbis úgy tudom)
2014. ápr. 17. 13:22
 3/5 anonim ***** válasza:
igazad van, de a 32A-t a szolgáltató biztosítja, te utána feltehetsz bármekkorát amivel véded a vezetékedet, jelenleg 16A-ost. bármikor bővíthetsz, vagy körökre bonthatod.mindenképpen jobb.
2014. ápr. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Végül is teljesen igazad van.

jelenleg az óra előtt van egy 10Aes utána meg egy 6os olvadó, ami kifogásolható erősen hogy, kizárólag a konyhában van földelés. Meg most nem akarok hülyeséget mondani de konnektorokat cseréltem földeltre és azon az áll hogy 230V 16A most az én értelmezésem szerint többet nem is bírna ez se. Őszintén szólva végighúznám az egész lakást, de nincs rá fedezet. A gázkészülék cseréje is többek között emiatt lenne esedékes. Ha nem kerülne olyan sokba egy az egyben ki is vezetném a gázt a lakásból.

2014. ápr. 17. 22:52
 5/5 anonim ***** válasza:

khm..

a villany 32A uniós jog, kérd mindenképpen, ráérsz utána bővíteni(látom, vágod egy kicsit)


boiler..dobd le a régit, és vegyél egy kémény nélküli 80 literes gárboilert(hajdu) 90 rugó, és baromi jó minőségűek.


ha zárt helyen van, akkor is lehet 125 ös csővel szellőzést csinálni akárhonnan..


a gázt megszűntetni nagy hiba.


szerintem.

2014. ápr. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!