Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A szomszéd a tűzfalával azt...

A szomszéd a tűzfalával azt csinál amit akar? Van joga szigetelni? Olyanra csinálhatja, ami neki tetszik, mégha nem is ő látja?

Figyelt kérdés
2014. máj. 4. 19:59
 1/9 Shai-Hulud ***** válasza:
Az ő tulajdona...
2014. máj. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mivel az ö háza, természetesen.
2014. máj. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
de mondjuk ha szigetel akkor az a "terület" már nem az övé.
2014. máj. 4. 20:20
 4/9 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Ja, és ha le akarja festeni, az is átlóg hozzád legalább egy tized milliméterre...

Ha nagyon utálod, akkor ne engedd hogy szigetelje.

De szerintem jobban járnál vele, mert a szigetelésre mindenképpen burkolatot is kell tenni, különben tönkre megy. Vagyis ha elkészül, utána egy normálisan rendbehozott, bevakolt tűzfalat nézegetnél - bár nem tudom, a jelenlegi állapota milyen.

2014. máj. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
nem a szigeteléssel van most itt gond, hanem ha direkt vmi otrombára festené..(rikító rózsaszín, meg társai...)
2014. máj. 4. 20:38
 6/9 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Szerintem azt meg beszéld meg vele. Nem tudom, milyen viszonyban vagytok, de egy kis jó szándékkal még azt is el tudom képzelni, hogy közösen választotok valami olyan színt, amit ő is, és te is el tudsz fogadni.

Próbálj meg pozitívan közeledni hozzá, hátha ő is pozitívan fogadja!

2014. máj. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Támogasd a szomszédodat akár más területen is, ezek a kapcsolatok megtérülnek. És nem kell helyből feltételezni, hogy lilára fogja festeni a házát. De gondolom Te sem a szomszédoktól fogod megkérdezni, milyen színűre szeretnék hogy fesd a házadat.
2014. máj. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7-nek: Sajnos bizonyos körökben az egyetlen elfogadható szín a lila... Képzeld el, hogy a telkedről ennek egy ordító színű változatában kell gyönyörködnöd nap mint nap. (Esetleg a szomszéd dajdajozása kíséretében...


Amúgy jobb helyeken az önkormányzat települési építési szabályzatában előír(hat)ja a külső utcaképben alkalmazható színeket.

2014. máj. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Amúgy jobb helyeken az önkormányzat települési építési szabályzatában előír(hat)ja a külső utcaképben alkalmazható színeket."


Ez azonban csak az utcafrontra vonatkozik, a szomszéd telkére néö tüzfalra nem.


A szomszédnak joga van a tüzfallal azt csinálni, amit akar, te meg köteles vagy a te telkedre beengedni a tüzfal festére, renoválása, szigetelése miatt, egy elöre egyeztetett idöpontban. (A szomszéd szól, hogy pénteken vagy szombaton jönnének, neked melyik felel meg jobban - tehát nem hetek, hónapok múlva valamikorra kell beleeegyezned)


Ha nem tetszik a szine, akkor viszont neked jogodban áll elé növényeket ültetni olyan távolságban, ami nem károsítja a szomszéd falát (ez településenként változó, az önkormányzatnál kell megérdeklödni). Akkor nem látod, és mégsem csorbítod a szomszéd jogait.

2014. máj. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!