Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A parkettás néhány helyen nem...

A parkettás néhány helyen nem megfelelő minőségben végezte el a csiszolást és lakkozást. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Néhány helyen nem jól tömítette a parkettát (két parkettafa között) ezáltal a lakk elfolyt, a rés megmaradt és kézzel tapinthatóan nem egyenletes a parketta felülete (a rés maga kb 1mm vastag és 5mm hosszú, ilyenből több is van, ennél kisebb és nagyobb méretben). Optikailag is látható a probléma, de inkább az zavar, hogy ezáltal az egész csiszolás lakkozás élettartama kisebb lesz várhatóan. Mivel a kb 30 négyzetméterből csak 2-3 négyzetmétert érint, nem tartom túl valószínűnek, hogy a "mester" hajlandó lesz újra megcsinálni az egészet. Meg lehet esetleg azt csinálni, hogy csak foltokban csiszol és lakkoz újra? (a már megszáradt és az új lakk szépen fog találkozni?)


Két másik helyen pedig vödör nyom maradt a lakk alatt (legalábbis az excentrikus szürke körökből nem tudok másra következtetni..)


A tanulság egyébként mindenki számára az, hogy jelen kell lenni amikor csinálja, meggyőződni, hogy tökéletesen eltömítette mindenhol és azt is végignézni, ahogy minden réteg lakkot külön rátesz és hagy megszáradni.



2014. máj. 20. 22:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Tanulság , nem csak a jelenlét, hanem jelzem fizetés előtt a hibát! Egyébként jobb ha újra csiszolja, mert a lakk -javítás, fényre +látszik!!(garanciában csinálja + vagy jelentsd fel! Ennyi!
2014. máj. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez lehet nem kellően száraz parketta lerakásának a következménye is (én inkább ezt tartom valószínűnek).
2014. máj. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha normálisan számlával igazolt (vagy becsületes) ember csinálta akkor van rá garancia, s hívd vissza.

Viszont azt az ötletet felejtsd el, hogy a mesterember (ha tényleg mesteremberrel csináltatod) mögött állsz. Sok helyen dolgoztam, s nincs annál idegesítőbb, amikor az ember mögött állnak (és ha még kérdezgetnek is, vagy azt hiszik jobban tudják).


Az előttem írónak igaza volt abban, hogy fizetés előtt meg kell bizonyosodni, hogy tényleg jó munkát végzett.


Ui: egy (számomra) vicces történet:

Megkeresték az akkor főnököm egy munkával, ó mondott egy összeget, hogy ennyiből megoldja. Erre csak annyi volt a válaszuk hogy ismernek egy embert, aki kevesebbért elvállalja. A főnököm azt mondta, hogy nem enged az árból. 2 hét múlva csörgött a telefonja, hogy mégis csak őt választanák. Kiment állapotot felmérni, s akkor látta hogy már szinte teljesen kész van, csak vállalhatatlanul. Azt mondták hogy kifizetik neki a kért összeget, csak tegye rendbe. A főnököm végig nézte, amit az előző csinált, és megduplázta az először mondott árat, mert a rosszul felrakott csempe bontása is belekerült a kalkulációba.

2014. máj. 21. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Vissza fogom hívni, a kérdésem pont arra irányul, hogy mit lehet tenni egyáltalán?


Ugyanis könnyen lehet, hogy visszahívom, a problémát elismeri és javasol valamilyen látszat megoldást. Ha nem kérdezem meg itt, akkor honnan tudjam, hogy valóban az a legjobb megoldás a javításra és nem (a már rosszul elvégzett munka után) újfent ki akar farolni kihasználva, hogy egy laikus nem tudja a lehetőségeket.

2014. máj. 21. 07:17
 5/10 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező!1 vagyok. Igazad van a laikus nem tudhatja! Azért vagyunk szakemberek ki-ki mit tanult, hogy segítsünk! Mint előttem is írták amennyiben vállalkozó, és tisztességes, akkor vissza megy és díjmentesen Megcsinálja. Bolt aki reagált," nem kellően száradt" Gondolom nem 1 éve történt, mert ebben az esetben nincsen garancia 1 évnél hosszabb...(mj: így határozottan, nem is áll szándékomban, de az is lehet többet nem adnék,javasolnám másoknak a szakembert...) mások munkáját "becsmérelni" nehéz-és nem illő!
2014. máj. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kedves #1,


Az én kérdésem még mindig az, hogy mi az, amit ilyen esetben tenni lehet egyáltalán? (technikailag)


A szakember vissza fogom hívni, azonban tapasztalatom szerint amikor kiderül egy-egy hiba a kivitelezésnél, a szakeberek egy része úgy reagál, hogy "az még belefér", "kicsit kinyomjuk szilóval azt kész", stb. Amikor megrendeltem a csiszolást és lakkozást, a szakember nem említette, hogy a végeredményben hibák lehetnek (rések, kézzel kitapintható egyenetlenségek, vödör nyom a lakk alatt és hasonlók).


Ez úton is köszönöm a válaszaidat.

2014. máj. 21. 12:13
 7/10 anonim ***** válasza:

3. vagyok

Ha jól emlékszem vannak olyan anyagok (szilók?), amik képesek átvenni a színt (meglepően jól), azzal meg lehet oldani, viszont a vödörnyom... Újra kellene csiszolni az egészet, mert (asszem' előttem is írták) az új csiszolás nagyon el fog ütni (bár vannak aranykezű emberek, akik tudnak a szarból várat építeni, de a leírt hibákból, aki ezt csinálta nem az).


Ezek a hibák mikor lettek látványosak?

2014. máj. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is felújítás előtt állok, azért jövök ide olvasgatni, lelkileg felkészülni. Csak tanulságképpen szeretném megkérdezni, hogy a parkettás hogyan vett rá arra, hogy az elvégzett és számodra nem megfelelő minőségű munkát átvedd, és kifizesd?
2014. máj. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nyolcas: mivel az előszoba is parkettázva van, ezért a munka elkészültével nem lehetett bemenni körülnézni, amíg a lakk meg nem szárad. Sajnos voltam olyan naív, hogy ekkor kifizettem a munkát, anélkül, hogy legalább a pénz egy részét visszatartottam volna.
2014. máj. 21. 19:50
 10/10 anonim ***** válasza:
1 vagyok! Látom már mások -akik szeretnének szép parkettát is csatlakoztak! Igen van tölgy ,akác stb sziló, de ezek nem az igazi! Az igazi amikor le csiszolja és a pórzsákban levő anyagot bekeveri és azzal tömít... LÉNYEG:Mester hozzá állása-vissza megy és olyan munkát végez amivel a megrendelő is +van elégedve! Ha nem, akkor nagyon durva, de 1, ha nem adott számlát, 2, munka minőségere is hivatkozva feljelentés! Ezt neked kell el döntened! Még 1*: Vissza megy és a műveleteket a tanultak alapján elvégzi, a megrendelő örömére!
2014. máj. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!