Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Műanyag ablak panel/beton...

Műanyag ablak panel/beton falú lakásban penészedik?

Figyelt kérdés
Tervezem, hogy a régi faablakokat műanyagra cseréltetem. De a főfalak betonból vannak, ilyen esetben tapasztaltatok penészedést a lakásban?

2014. máj. 30. 17:56
 1/3 anonim ***** válasza:
41%
8 év alatt nem történt ilyen. De ezekre raknak szellőzőt amit én leragasztottam mert télen jött be a hideg.
2014. máj. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nincs penészedés. Az ablakaink 2 részre osztottak, egyik részük csak nyíló, a másik (egyébként keskenyebb) rész pedig bukó-nyíló. A bukó-nyíló ablakoknál a kilincsnek a bukó állásba állítása előtt kicsivel van egy rés-nyitó (szellőző) állása. Többségünk ezt használja (nálunk például nagyon ritkán vannak teljesen zárva az ablakok). Nincs huzat, gyakorlatilag nincs hőcsere, viszont van annyi légmozgás, hogy nincs penészesedés. Bizonyára ez számít, mert ahol - különböző indokokkal - ezt nem használják, ott vannak kisebb-nagyobb penészesedések.
2014. máj. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
minden nap szellőztetsz 10 percet nem lesz penészedés
2014. jún. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!