Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Tapéta leszedése, de hogyan?

Tapéta leszedése, de hogyan?

Figyelt kérdés

Panel ház faláról szeretném leszedni a régi tapétát.

Tippek, trükkök, praktikák érdekelnének, hogy hogyan csináljam...



2014. jún. 3. 10:40
 1/10 anonim ***** válasza:

Függ a leszedési mód attól, hogy milyen típusú a tapéta.

Ha egyszerű papírtapéta, akkor vegyél tapétaleszedő folyadékot. Átkened vele a tapétát, és szinte egyben le tudod húzni.

Ha vastagabb, nehezebb anyagból van, akkor kicsit macerásabb. Lehet leszedő folyadékot kapni ilyen típusú tapétákhoz is, csak hosszabb ideig kell hagyni beszívódni.

Ha van spaklid, akkor óvatosan alányúlhatsz, és utána már kézzel le tudod húzni.


Ha nem vagy biztos abban, hogy milyen típusú a tapéta, egy darabot próbálj letépni és vidd el magaddal szaküzletbe. Ott megmondják, és segítenek kiválasztani a leszedő folyadékot.


Ha esetleg nincs pénzed erre, akkor jó alaposan kend át vízzel, és hagyd beszívódni. Nehezebben, de így is lejön.

2014. jún. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%

sima víz is megteszi, bármelyik tapétánál.

Fogod bevizezed, amikor átázott, spaklival leszeded.. Szépen lejön..

2014. jún. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Gőzzel kell leszedni, mert az oldja a ragasztót. Elvileg a gőzborotva tökéletesen leszedi, azt én nem próbáltam. Hagyományosan úgy kell csinálni, hogy egy nagy ecsettel vagy kefével vizezed a falat, amíg a tapéta megadja magát, bár ez elég fárasztó, nem egyenletes és utána spaklival kell a darabkákat letolni.

Nekem a gőzölés vált be: ha van rezsód vagy tudsz kölcsönkérni, akkor állítsd be a szobába, tegyél rá nagy fazék vizeket, csukj be minden ajtót és ablakot, és hagyd forrni. Egy-két órán belül a tapéta annyira átázik, hogy nálam volt, ami a saját súlyától lejött. Ami nem, azt meg csak fent meg kellett kicsit indítani, és már lent is volt :)

Én amúgy rezsó nélkül csináltam, felforraltam a vizet, bevittem, amikor már nem párolgott, újraforraltam, stb. így is lehet, csak kicsit macerásabb - de még mindig nem annyira, mint ecsettel locsolni a falat :)

2014. jún. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
OFF: nekem van 3 fiam, a középső 3 és fél éves.Az ő magasságáig már nincs tapéta az előszobában, ameddig elér, mert bont :)) Ha máshogy nem megy, szólj és küldöm :D
2014. jún. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
31%

Aranyos "3 éves fiam-addig nincsen tapéta" :D (Y)

Kérdező! Eszeveszett sok "hasznos válasz" ;)

De egyik sem tökéletes-nem szakmai hozzászóló!

2014. jún. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem vagy fogadd fel a 4#-es gyerekét! :-))

Vagy nálunk a festők így csinálták:

Forró vizet tettek egy 5 literes permetezőbe, és azzal áztatták át, majd húzták le. Ahol maradt fenn, oda újra fújtak, vagy spaklival leszedték könnyedén.

Nem használtak profi gőzkütyüt, sem tapétaleszedő kencéket, mégis profi mestereknek számítanak...

2014. jún. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

mindenkinek nagyon köszönöm. Egyszerűségi sorrendet fogok állítani a tanácsaitok alapján.

Azért a 3 éves gyerek projekt felkeltette az érdeklődésemet.

Ha 70 cm magasan leszedte nálam a gyermeked.... 3 év múlva újra kölcsönkérhetem? :)

2014. jún. 3. 12:58
 8/10 anonim ***** válasza:

Korongecset + langyosvíz, 2x körbemész becsukott ablakoknál és lehet spaklizni. Mármint spakluval megnyitod és kézzel lehúzod. Permetezővel könnyebben befújhatod a konnektorokba a vizet.


Az első említette, hogy szárazon is megpróbálhatod, hátha jól jön (ha diszpezióssal volt festve alatta anno) máskülönben megtépi a glettet és sokat kell glettelni.

2014. jún. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Persze, simán kölcsönkérheted :D Ő még roppant mód élvezi ezt a "munkát". anyuci kevésbé :D
2014. jún. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Ha már úgy is kölcsön kaptad a gyereket, akkor rakj alá egy létrát és a magassági probléma is megoldódott.
2014. jún. 8. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!