Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hőszigetelés megoldása? ...

Hőszigetelés megoldása? Ötleteket gyűjtök.

Figyelt kérdés

Pár napon belül elakarom kezdeni a szoba beltéri hő szigetelését, a falra 2 méter 60 centi lambéria kerül. külső szigetelés nem megoldható.

Lambéria alá ásvány gyapotot akarok(üveget semmiképp), mivel rostjai szállnak rákkeltőek ezért purhabbal gondoltam hogy kiszélezem, lezárom, másik elképzelés hungarocell 20mm es kék. viszont ennél nem tudom jól megoldani az illesztését, nem az egész falat húznám le teljes falméret 3 méter felül boltívezett így végig nehézkes. Észrevételeket, megoldásokat szívesen fogadnék.



2014. júl. 4. 00:22
 1/5 anonim válasza:
hungarocell! Nem értek ehhez, nem tudom ez volt-e a kérdés, de apukám nekünk az egész házat hungarocellel is szigetelte azt hiszem, és töredékét fizetjük télen a gáznak, mint mások.
2014. júl. 4. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

>Észrevételeket, megoldásokat szívesen fogadnék.

-Az ásvány- és üveggyapot nem rákkeltő, és csak tűzvédelmi szempontból különböznek (az ásványgyapot tűzállóbb), de mindkettő gyenge párafékező. A benti pára így alig csökkenő töménységben megjelenik a falnál, ami már jóval hidegebb: nedvesedik az egész. Párazáró fólia kell elé, de a lambéria szögezése miatt ez is problémás lehet. Az XPS (kék hungarocel, de nem a színe a lényeg, hanem hogy zárt cellás) jó, mert eléggé párazáró önmagában.


>Nem az egész falat húznám le teljes falméret 3 méter felül boltívezett így végig nehézkes.

-Így viszont a hőszigetelés felső végénél nedvesedni-penészedni fog a fal. A hőszigetelés alatt hideg a fal (azért csináljuk az egészet, ugye) és a szomszédos falrészt is visszahűti. Ez kölcsönös, tehát az meg bevezeti a hőt a hőszigetelés alá, tehát emiatt a belső hőszigetelés nem ér annyit, mint ugyanolyan vastag külső, csak ha a szélein befordulsz vele. (De mondjuk a padlónál hogy?)

2014. júl. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
a belső szigetelésbe kár a pénzt ölni, penészedni fogsz és úgy fogod magad érezni mint egy üvegházban
2014. júl. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Belülről hőszigetelni nem célszerű.

Ahogy az előttem lévők is leírták a pára a falon fog lecsapódni. (a fal nem melegszik fel - a hőszigetelés miatt - ezért itt fog lecsapódni a pára.

A másik probléma, hogy ha lehőszigeteled a falakat nem lesz a szerkezetnek hőtartása, ha fűtesz meleg van, de pillanatok alatt ki tud hűlni.

Továbbá, ha nem csinálod meg a teljes szerkezetet semmit nem fog érni. A helyiség ugyanúgy ki fog hűlni.

Ha csak a hőérzetet szeretnéd javítani célszerű lenne padlófűtést csinálnod, akár utólagos elektromosat is, az sokat javít.

Ha mindenképp belső hőszigetelést akarsz csinálni szerintem ezzel próbálkozz:

[link]

Más kérdés, hogy ér e ennyit?

2014. júl. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben, csak egy lambéria lesz. A légréteg szigetel. Köszönöm a segítséget.
2014. júl. 5. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!