Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyibe kerül a központi...

55virag55 kérdése:

Mennyibe kerül a központi fűtés beszerelése? Most konvektorunk van, de mivel újítjuk a házat azon gondolkoztunk, hogy ki kellene cserélni a konvektorokat.

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy ehhez kell-e valami engedély vagy valami. De inkább az árak érdekelnének. Mondjuk kazánt azt nem kellene venni mert az meg van, csak a csövek meg a lapradiátorok kellenének. Azok mennyibe kerülnek kb?

#fűtéskorszerűsítés #fűtés. konvektorok
2014. júl. 28. 09:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Nagy kérdés miből hány darab kell, mennyi cső, idom, milyen radiátorok lesznek, rézcső vagy műanyag...


Nálunk a kazán és gázszerelés nélkül 600 körül volt a központi fűtés.


Ha a konvektorok helyett kazán (gondolom gázkazán) lesz akkor úgy tudom kell terveztetni, átadni, kérdés engedik-e azt a kazánt ami megvan, másik kérdés annak az égéstermék elvezetése.

2014. júl. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Ha bent a gáz már akkor én engedéllyel nem foglalkoznék mert csak plusz költség. Úgy hogy semmit nem tudunk a házról így nem lehet árat mondani. De 6-700 -ezertől 1.5 milláig mondjuk. Attól függ 50m2-es vagy 200 a ház réz vagy más cső lesz.
2014. júl. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egyébként nem tudom, hogy melyik fajta lapkonvektor lenne a jobb. Van a házban gáz, igaz toldtunk hozzá még egy kis szobát ott nincs egyedül bevezetve a gáz. De most ezt is tervezzük. akkor gondolom már kell rá engedélyt kérni. Amúgy a ház 2 nagy szobából (ha jól tudom 4X4-es), 1 étkező ez is 4X4-es egy folyosó, 1 kisebb szoba és 2 fürdő szobából áll.
2014. júl. 28. 14:14
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Persze hogy kell engedély az ilyesmihez. De nekem csak egy kis szobakonyhám volt amit örököltem. 1 Db konvektor volt bennt tehát hivatalosan volt földgáz bekötve. Hozzá toldottam még 60m2-ert .Így lett az egész 100m2-er. Semmilyen engedélyt nem kértem mert nem akartam még ezekért is fizetni. A gázszerelő vállalkozó simán el vitte a gázt mindenhova és kész. Kiépítette a központit is. Nekem kb 8-900 ezer volt az anyag az egészre de ebben benne van a teljes vízszerelés is. Persze terveztethettem és engedélyeztethettem volna az egészet de nem vagyok annyira gazdag hogy feleslegesen fizessek. Meg persze akkor mindenbe beleköthetnek. Pl egy légtérbe nem lehet vegyes tüzelésű és gáz kazán az átfolyós vízmelegítő nem lehetne a spájzban. Hogy a fürdőbe nem lehet meg értem. De kérdem én akkor hova tenném? Az egészet profi szerelő csinálta mi baj lehetne. 5 éve így van senkinek nem tünt fel hogy nagyobb a gáz fogyasztás mrt ilyenért nem reklamál senki.
2014. júl. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 zombee válasza:
Ha az új szobába nem gáz megy, nem kell engedély. A kazán már jó kérdés. Ha a teljesítmény és füstgázelvezetés azonos, nem kell. De egy konvektor helyére max. 6kW-os, "konvektorkazán" mehet ami egyrészt kicsi lesz, másrészt nyáron a melegvízellátás nem lesz valami kellemes a felületén leadott hő miatt.
2019. dec. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!