Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan kerülhet ki háztartási...

Huba Buba kérdése:

Hogyan kerülhet ki háztartási vagy bármilyen eszközre ki a három fázis ha "szétmegy" a nulla? Pl: régi aluminium . Régebben volt már kérdésem és ha nem jeleztem azzal kapcsolatba vissza akkor elnézést!

Figyelt kérdés
2014. szept. 5. 22:53
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
nincs ilyen okorség,hogy pl szét megy a nulla....
2014. szept. 6. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

egyszerre nem 3 fázis jelenik meg minden ponton.

attól függ, hol van nulla szakadás és mennyire szabályos a villanyszerelés.

a fázis átmegy a fogyasztón és elmegy a szakadás pontig. a szakadás utáni berendezések nem üzemelnek és furcsa, ~150V körüli érték mérhető, mert a fogyasztón átmenve feszültségesés van. ilyenkor még nincs tragéia, de a szakadásra egyértelműen következtetni lehet.

régi és nem megfelelő szerelés esetén (nincs a közösített nulla+ védővezeték közösített pont földelve), előfordul a következő:

a közösítési pont előtt van szakadás(légvezeték stb), akkor a fázis elmegy a közösített pontig és ott mind a nulla, mind a védővezetőn mérhető (mert szakadt a további vezeték), tehát mind a nulla, mind a védővvezetőkön fázis jelenik meg és csak földhöz képest (mert az a "0"V) mérhető 230V, másképpen szintén furcsa feszültségek mérhetők. megfogva minden ráz, mert te a földhöz képest biztosítod a 0V feszültséget.

2014. szept. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

2 vagyok, képekről talán jobb:

[link]

[link]

2014. szept. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A villanyóra után égett szét a mért oldalon a nulla
2014. szept. 7. 13:56
 5/8 A kérdező kommentje:

elszenesedett és az egyik fázis ami közvetlen mellette ment annak a szigetelése is sérült!

így értem, hogy amelyik kettő fázis épp maradt és a sérült nullán ami a lakás fele megy azon nem mehetett e vissza a harmadik fázison a 400v-t?

2014. szept. 7. 14:30
 6/8 anonim ***** válasza:

Hívj villanyszerelőt, mert a leírásod alapján nagyon nem értesz hozzá. És kár magyarázni a dolgokat, mert foglalkozz azzal amihez értesz, és a villanyszerelést hagyd a villanyszerelő mesterre.

Ha a vezeték szigetelése össze van égve, akkor pláne ne te csináld, hanem szakember, mert ott komolyabb gond volt/van!

2014. szept. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szia!


Nem akartam megcsinálni.Csak kíváncsi voltam, hogy neagy isten tönkre tehetett volna e gépeket.Holnapra jön a szaki megcsinálni.

2014. szept. 8. 17:39
 8/8 anonim ***** válasza:
Kissé pongyola a fogalmazás. A 400 V tud kikerülni a háztartási eszközökre, ha a nulla szétég. Egyensúlyt a fázisok között a terhelés tart, és ha nem egyforma, akkor baj van. Tipikus jelenség a "bedugom a vasalót, erre az izzó felvillan és kiég".
2016. jan. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!