Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Villanyszerelés: Egy konektor...

Villanyszerelés: Egy konektor fázisa és egy másik konektor földje között mérhetek feszültséget?

Figyelt kérdés
Egy konektor fázisa és egy másik konektor földje között mértem feszültség mérővel. De ahogy rátettem mindkettőre a műszerzsinort, a bizti levágott. Ennek így kell működnie?? Normál esetben egy konektornál simán mérem a 230V-ot a fázis+föld és a fázis+nulla között.

2013. nov. 29. 20:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen akkor fordulhat elő, ha nem feszültség, hanem árammérés üzemmódban van a műszer.


Ha egy feszültségmérőt ráteszel feszültségmérés üzemmódban és zárlatot eredményez akkor a műszerrel van gond.

2013. nov. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
kérdésem lenne a kérdezőhöz: nem a Fi-relé oldott le?....
2013. nov. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Előtte is feszültséget mértem, ezért nem hinném, hogy áram mérés üzemmódban lettem volna. Mellesleg utána vettem észre, hogy a bejárati ajtó fölötti reflektorom sem világít. Mivel 1 hetes, nem hinném, hogy pont most ment tönkre az izzó. Gyanítom a bizti levágásának köze lehet a reflektor izzójának tönkremenésében.
2013. nov. 29. 20:59
 4/20 anonim ***** válasza:
mert az is olyan mint az automata biztositék csak kétszer olyan széles....
2013. nov. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
De, a FI relé.
2013. nov. 29. 21:00
 6/20 A kérdező kommentje:
Őőőőő. Ez nem olyan széles. De úgy néz ki. :)
2013. nov. 29. 21:01
 7/20 A kérdező kommentje:
A villany óra alatt van egy kapcsoló. Utána van körökre osztva. És a konektor körének a kapcsolója vágott le. Tehát nem a "fő" kapcsoló.
2013. nov. 29. 21:02
 8/20 anonim ***** válasza:
a föld és nulla között mérsz a fi-relének le kell oldania az a dolga....
2013. nov. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
ha megállapitható, hogy a konekktoroknak az automatája csapófdott le akkor az nem fi-relé
2013. nov. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
A konektorok külön külön jól működnek. A kérdésem az volt, hogy ha egyik konektor földje és egy másik konektor fázisa között mérnék feszültség mérővel, akkor le kell-e vágódnia az autómatának?
2013. nov. 29. 21:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!