Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mi a teendő, ha a villanyszere...

Mi a teendő, ha a villanyszerelő átfúrva a konyha felől a falat két csempét a fürdőszobában átlyukaszt, csúnyán felsért?

Figyelt kérdés
Középső csempék, tehát fel kell bontani azt az oldalt (ajtóval szembeni), ha ki szeretném cserélni. Kifizeti azt a ketőt, hármat? Esetleg az egész fürdőszoba átcsempészését átlag db ár+ munkadíj? Ja,még először nekem kell a villanyszerelést kifizetni először. Válaszokat köszönöm.

2014. szept. 11. 01:31
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
77%

Ahogy olvasom még csak nem is szóltál neki, írod hogy nem jelezte, hogy észrevette. Így nehéz lesz bármire jutni, ha nem is szólsz közben meg az egész fürdőszoba újracsempéztetése is felmerül benned két csempe miatt.


Első körben említsd meg, hogy felmerült ez a probléma.


Valószínűleg a villany szerelőnek se az az álma, hogy akkor szerelhessen amikor már ki van csempézve meg lakott a helység.


Szerintem normálisan meg kell beszélni, visszacsinálni már nem tudja, talán elenged pár ezer forintot, ha már így alakult.

2014. szept. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 supra01 ***** válasza:
100%

Kedves 12:10-kor hozzászóló!

De akár azt is mondhatnám, hogy Mr. Tökély!

1, Egyáltalán nem vagyok villanyszerelő.

2, Ön ne minősítsen engem, mikor ön életében semmilyen munkát nem végzett még.

Ezt onnan gondolom, hogy csak az hibázik, aki dolgozik. Ön tehát életében nem hibázott még, vagyis Ön tuti nem is dolgozott még életében.

Mert olyan nem létezik, hogy aki dolgozik, az ne hibázna. Lehet ön sofőr, cukrász, bankár vagy akár vájár is, olyan nincs, és soha nem is lesz, hogy nem hibázik.

És nem a csempeátfúrót védem, csak a kérdésből nem derült ki, hogy ki, miért és hogyan hibázott. Ezért ajánlottam a nyugodt és emberi hangú megbeszélést a kérdezőnek.

Mert ha egyszer Ön is elkezd majd dolgozni, és hibázni fog (mert fog), nem hinném, hogy kellemes lenne önnek, ha egyből lebal-faszoznák. Bár ezek után megérdemelné.

2014. szept. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
76%

bakker, ilyen embereknek dolgozni, aki nem elég, hogy nem akar kifizetni, még ingyen akar egy fürdőfelújítást is.


egy válaszfalba egy kapcsoló aljzat a fal mélységének a feléig beér a fúrással, , hogy a másik felén a vakolat és 2.3 cm tégla marad. Ebből csinált kettőt, ha jól értem, egymás mellé. A faldarabot ami a körfúró között van, ki kell ütni és nem jön ki egészben, síkban a fenékkel, hanem rendesen oda kell csapni néha, mert a fenekén maradni fog téglakiállás és nem megy bele az kapcsolódoboz. vésőszárral, ki kell kocogtatni. az a 3 cm simán árszakadhat

2014. szept. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%

#13


"egy válaszfalba egy kapcsoló aljzat a fal mélységének a feléig beér a fúrással,"


Ezt nem értem.

Egy szabvány válaszfal, amibe süllyesztett szerelvény építhető 12cm-es téglából van kétoldalt vakolattal. Ez testvérek között is 14-16cm. Egy doboz meg milyen mély? 5cm?


A válaszfaltéglából előállított válaszfalak 7,5+2+2cm tehát 11,5cm vastagok. Ezekbe azonban utólag nem, csak építéskor lehet süllyesztett szerelvényeket elhelyezni. Aki ilyenbe utólag ilyet vállal, az kockáztat. Ez a fal nem erre való!


Tessék falon kívüli szerelvényekkel dolgozni!

2014. szept. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Ja, hát egy álomvilágban lehet hogy centiméterre stimmelni fognak a válaszfalak.
2014. szept. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
0%

nehogy már le keljen burkolnia az egész fürdőszobát, mert leesett a csempe, amikor dolgozott


legfeljebb visszaragaszt egy másikat, ha odahozza a tulaj, ha még ott van, ha még dolgozik másvalamin. ha nem, akkor kiszedi a törött csempéket, lejavítja a fogadófelületet és majd beragasztja magának. akár epokittal is fel tudja ragasztani azt a 2 csempét.

2014. szept. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
34%

"""""""Tessék falon kívüli szerelvényekkel dolgozni!

""""""


tudod milyen lesz az a vezeték egy konyhapult fölött, ha kívül megy? zsíros, és ragadós.

2014. szept. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Az én villanyszerelőm már kb. két-három hete alkalmanként jön. Már első alkalommal ráfúrta a betont a lakásra (szerint nem is neki kellene maga után takarítani),rabolja a drága időmet, , a falátfúrás szerintem is jó mesternél nem megengedett. Ráadásul látja, de két nap után sem említi meg, hogy elnézést ez nem én voltam...Az utolsó hozzá szólóval nagyon egyetértek.Aki évtizedek óta csinálja ezt a melót, az nem létezik,hogy nem vigyázz a fal vastagságára, amennyiben a másik oldalt csempe van a falon..Igazából már első telefon után rossz érzésem volt vele kapcsolatban, de nem hallgattam ismételten a megérzéseimre... Szerintetek egy 64 négyzetméteres lakást mennyi időbe telik átvezetékezni?
2014. szept. 13. 03:11
 19/21 A kérdező kommentje:
Van egy-két dolog, amit tisztázni szeretnék. Beton falról van szó (panel), a két doboz helye már adva volt. A vezetékek helye már meg volt a falban, csak ki kellett cserélni. Itt nem volt elővigyázatos a szerelő, mert három pici lyukat fúrt (ami a csempéből a fürdőszobában felületeket tépett le, ahogy máshol a a másik szobafalából betondarabokat:-() , át a fürdőszoba felé. Egyszerűen hanyag és nem törődöm. Bár látok némi fejlődést az eset óta, igyekezetet. ..a tisztesség úgy diktálná, hogy ő szóljon. Addig is szerettem volna utánajárni,hogy mi a szokásos eljárás ilyen esetben, hogy ne reagáljam túl, illetve én se maradjak ott az elrondított fürdőszobámmal. Köszönöm az eddigi hozzászólásokat, érdemes volt a problémát megosztani másokkal..
2014. szept. 13. 03:35
 20/21 A kérdező kommentje:
A lényeget nem írtam. Csak az új dobozt helyezte fel egy kb 20-25 cm.-es fúrószárral.
2014. szept. 13. 03:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!