Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » SOS! Panel fürdőszoba fal...

SOS! Panel fürdőszoba fal penészesedik?

Figyelt kérdés
Mióta 3-an lakunk életvitel szerűen a lakásban. Mivel lehetne ezt megakadályozni? félek, hogy a fiamnak valami egészségügyi baja lesz tőle! amennyit tudjuk nyitva hagyjuk a fsz. ajtót.... de csak romlik a helyzet.

2014. okt. 15. 12:47
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

utolsó válaszoló! a mi lakásunk is panel, ahol felnőttem....sosem takarítottuk a szellőzőt, pedig 30 évet laktam ott. Penész mégse volt sehol!

A fürdőszobában van penész....nem a szobában.... ott a festés válik le, de nem vizes a fal...inkább valami szerkezeti mozgás (hőtágulás) miatt lehet.

A radiátorok a jó külső falszigetelés miatt nem voltak szükségesek a páromnak, míg egyedül lakott.... ezért nincsenek....

azért változhat a helyzet :)

2014. okt. 17. 14:21
 12/13 anonim ***** válasza:
Nem is a szellőzőt mondtam, hogy tisztítsd, hanem a szellőzőn levő rácsot, az sokszor eltömődik és akkor hajlamos penészedni a fürdő, persze akkor is, ha nem megy a szellőző, mert kikapcsolták.
2014. okt. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

azért a szellőző ventillátornak is utána lehet kérdezni egy gondnoknál, v aki érintett. Ahol én jártam panelben, ott hallani lehetett a központi elszívó zaját, h működik. Penész akkor nem lesz, ha kevés a levegő páratartalma. Ezt nyílván ugy tudod elérni, h elvezeted a párás levegőt. Ha nincs ablak akkor marad az elszívó. Szal annak kéne utánajárni. Lehet minden lakás maga teszi be a kis csőventillátorát a fürdőnél, és nektek eddig nem volt, mert 1 embert még elviselt a fürdő. És ahogy elöttem is mondták a rácsot néha takarítani kell, ha nem is hetente. A fűtés csak annyit számít, h magasabb hőmérsékleten több párát tud a levegő tartalmazni kicsapódás nélkül. De egy panelnél nem érdemes az egekig fűteni a lakást, mert csak az utcát meg a szomszédot fogod fűteni.

Amúgy mindenképpen érdemes vegyszerrel is takarítani a penészt, mert jobb azért mint a semmi. Nálunk is télen meg szokott jelenni, pedig van ablak, csak nincs hőszigetelés(nem is panel), így a hideg sarkokban előjön. Van erre vegyszer, amivel letörlöm, és így akkor pár hétig megint jó. :)

2014. okt. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!