Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Magas hőmérsékletnek (kályhacs...

Bódis Józsi kérdése:

Magas hőmérsékletnek (kályhacső) kitett vályogfalra modellgipszelés előtt kell-e alapozni? Ha igen mivel?

Figyelt kérdés
Vályogfalra glettelés beázás után és későbbi szárítás során magas hőmérséklet hatására megrepedt a saroknál. Salgótarján Fáklya típusú kályhám van, próbáltam hosszabb kályhacsővel, akkor is repedezik, sőt még jobban. :) Kályhacsempékre ruházzak be, vagy jó lesz a modellgipsz is?

2014. okt. 18. 18:45
 1/4 anonim ***** válasza:
mivel szárad, azért reped. egyszerűen vályog vagy mészhabarcsal kend át, ha kiszáradt.a vályog száradáskor zsugorodik
2014. okt. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 kunu lenke ***** válasza:
Szia.A csövet próbáld meg távolabbra tenni a a faltól!!A modellgipszet felejtsd el az a legalkalmatlanabb anyag a javításhoz!Gipszel ráadásul el sem lehet takarni a beázási foltokat az néhány hét hónap után ugyan úgy át fog ütni!!Javaslat a Trilak-nak van foltakaró fehér vödrös festéke diszperziós vízbázisú vagy pedig a valkyd majd ha megszáradt fehér festékkel lefestheted!
2014. okt. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Én arra gondoltam, hogy úgyis maradt még anyag kint, hogy keverek egy jó erős cementes mészhabarcsot, maradt flexibilis polimer-cement kötésű fugázóm, keverek bele egy keveset (2-3%), leverem azokat a részeket ami kiszáradt, repedezett, utána ahol üreges a glettelés azt is. Kis vizet csapok rá a falra, (mert vályog)és úgy felcsapom az így elkészített habarcsot, simára elhúzom, sarkoknál is. Várok pár napot, hogy tikkadjon, addig nem is fűtenék és ennyi. Én erre gondoltam, mert úgyis hepehupás az a sarok a kéménynél. Ha meg lesz pénzem kirakatom majd kályhacsempével, ami majd visszaveri a kályha hőjét. Ez lenne az elképzelésem, ezt spekuláltam ki. :)
2014. okt. 20. 19:12
 4/4 A kérdező kommentje:
Walkyd, aham. Jó ötlet, viszont ott folyt be a víz ahol üreges a glettelés, azt leütöm úgyis és habarcsolom. Többi rész még nem volt festve, nem látszik a folyás helye, sárgás folt sincs ott. Vizes diszperziós mészfestékem van, azt két rétegben rákenem, remélem az segíteni fog, ha nem akkor még mindig Walkydozhatom fehér-fehér színű. :)
2014. okt. 20. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!