Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Nem melegszenek át az öntött...

Nem melegszenek át az öntött vas radiátorok. Mi lehet a gond? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Szóval.. a rendszer lelke egy westen 20i kazán, aminek 4 darab, egy szintben lévő régi radiátort kéne melegítenie.


Nem igazán értek hozzá, de szerintem a kazánnal nincs gond, mert akkor kapcsol, amikor kell, és a radiátorokba futó csövek melegek alul is, felül is. Ennek ellenére a radiátoroknak csak az első 3-4 tagja melegszik fel, a többit mintha nem is érné meleg víz.


Nem rég le lett ürítve a rendszer és a radiátorok is le lettek szerelve. Visszaszerelés után 2,5 bar nyomásra lett feltöltve. Ha jól sejtem, a radiátorokba levegő szorult, viszont fogalmam sincs, hogyan kéne azt kiszedni onnan (mint mondtam, nem értek hozzá, lehet nem ez a baja :D). Légtelenítő szelepet csak a kazán alatt találtam, ami ezen a képen is látszik: [link]


Lassan "közeleg a tél", úgyhogy gyors és okos válaszokat kérek! :)



2014. nov. 4. 23:23
 1/10 anonim ***** válasza:

Amikor a radiátorokat felszerelik akkor alul(elmenő vagy kondenzvíz) is és felül (bemenő meleg víz) is kell lenni elzáró csapoknak (vagy rugós műanyag kupak). Azt gondolom neked sorosan lehet megoldva a radiátor rendszer.Biztosan nem hegesztették össze az összes radiátor csőrendszerét. Ha nyitott a fűtési rendszered akkor már rég eltávozott volna a levegő buborék,ebből kifolyólag, nálad zárt rendszer van? Légteleníteni akkor tudsz ha felmelegíted a fűtésre szánt vizet és ebben az állapotban légtelenítesz.

-A kazánod biztosan nyomja a vizet a radiátorokba vagy csak azt tudja ami gőz formájában mehet?

-Hány liter víz szükséges a rendszered feltöltéséhez?(kicsordult víz amikor fel lett töltve)?

-A kezeddel megérzed a kazánba visszatérő víz hőmérsékletét és látod mennyi idő szükséges? (a kazánod munkáját ellenőrzöd)

-A radiátor felső csaptelep részénél végezzük a légtelenítést amikor a kazán felfűtötte a vizet.

-Ha a radiátornál nem találod a csaptelepeket akkor hívjál fűtésszerelőt nehogy megégesd magad!A szerelők utólag is be tudják építeni a légtelenítő szelepeket a radiátorokhoz és be tudják állítani úgy,hogy te is könnyen elvégezhesd a légtelenítést.

-Új radiátorokat építettek be vagy régieket?

Nem ismerem a kazánodat,de miénknél (sem a gáznál sem a vegyes tüzelésűnél)nincs állandó nyomás alatt a kazánunk!

A víz 50-60C-fokon elindul a maga útján fűteni.

2014. nov. 5. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A radiántorjaid valószínűleg levegősek.

1 A radiátoron a felső tekerőt elzárod.

2 Ezután a felső hollander anyát egy nagy fogóval(Vagy 1 nagy villáskulccsal) meglazítod egy fél fordulatot (NEM TÖBBET!!!)

Figyelj oda hogyha pl puha réz cső van, hogy akkor ellen fogj,azaz el ne törd a csövet a szelep előtt. Lehet hogy kissé kézzel szét kell húzni(rásegíteni) hogy a levegő kijöhessen,mert van hogy összefeszül,vagy összegyógyult a kötés.


Ekkor sziszegni fog,és ha a víz megjön itt,visszahúzod az anyát. Vissza nyithatod a felső tekerőt.

Ez a manuális légtelenítés technikája a régi radiátorokon.

Nem nagy ördöngösség a művelet,csak józan paraszti ésszel kell csinálni.


Ha még sem vagy biztos a dolgodban,.. hívj egy vizest.

2014. nov. 5. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem írtad, hogy mi okból lettek le és vissza szerelve a radiátorok. De vissza kellene hívni azt a szakit aki ezt csinálta, és megreklamálni, hogy a légtelenítést kifelejtette. Legyen kedves pótolni!!!
2014. nov. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


1. hozzászólónak:

A kazán nyomja a vizet és kb 10-15 perc perc alatt fűti fel a beállított értékre. Azt nem tudom mennyi víz ment bele, én csak a kazánon lévő nyomásjelzőt figyeltem. A régi radiátorok lettek visszarakva és nyilván vannak elzáró csapok alul is meg felül is :)


2.nak:

Köszi az ötletet, megpróbálom. Egy kérdésem viszont lenne. Hogyan fog kijönni a levegő azokból a részekből, amiket a feltöltés előtt kizárok a rendszerből? pl a radiátorokba felül befutó csövekben lévő levegőre gondolok.


3.nak:

A radiátorok festés miatt lettek leszerelve, meg úgy volt h lecseréljük, de a súlyuk miatt meggondoltuk magunkat :D szaki nem látta és remélem nem is kell hívnom :)

2014. nov. 5. 11:28
 5/10 anonim ***** válasza:

2. vagyok

A keringtetés során a légbuborékok vándorolnak a csövekben,és az a kevés levegő ami esetleg a csövekben marad az elvándorol az osztóhoz is ott meg van egy automata légtelenítő,és az(ha végzi rendesen a dolgát) akkor kiengedi a maradék levegőt a rendszerből. Ezt egyébként nem árt néha tisztítani/,vízkőteleníteni,mert 1 elég érzékeny kis úszó van benne.

Amúgy a szabály az ,hogy a csöveknek a keringés irányának ellentétesen,.. emelkednie kell kismértékben!

2014. nov. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
értem :) a hollander meglazítós ötlet működött, megy rendesen a fűtés. Köszi!
2014. nov. 6. 14:12
 7/10 A kérdező kommentje:
Egyébként a képen látható szelepen nekem víz csepeg, ha megnyitom. Az normális?
2014. nov. 6. 14:14
 8/10 anonim ***** válasza:

A baloldalt lévő borzalmas állapotú golyóscsap,vagy a jobboldali, ami alatt meg 1 vödör van???


1 golyóscsapnak nem szabadna eresztenie!

Ki kell cserélni őket.

Ajánlom a mofém márkát,és nem a 800Ft-os olasz/spanyol hitvány golyóscsapokat( amiket nálad is felszereltek).

2014. nov. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az automata légtelenítőidnek az a feladata, hogy az oda keveredett levegőt kiengedje.

Alapállapota nyitott.

Ha már víz jön belőle, az azt jelzi, hogy cserét kér.

Szerencsére nem ördöngösség a cseréje, a KEZEDDEL megfogod a tetejét és kitekered. Nem fog kifolyni a vized (na jó, pár csepp azért ki fog:) ), mert a bennmaradó részében van egy szelep, ami automatice bezár, ha letekered a tetejét. Azzal elballagsz egy szerelvényboltba, veszel egy újat, hazaviszed, betekered, megünnepled.:)

HA nem cseréled, az sem tragédia, időnként nyisd meg, majd az első vízcsepp láttán zárd is el. Ekkor te vetted át az automatika szerepét.

2014. nov. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja, és a 2,5 Bar eléggé túlzás, elég abba 1,5-1,7. A tágulási tartály nem fogja sokáig szeretni a 2,5-et, annak pedig sokkal macerásabb a cseréje.
2014. nov. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!