Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan tudok otthon kicserélni...

Hogyan tudok otthon kicserélni egy pár darab csempét?

Figyelt kérdés
A mesterember olyan nehezen jön el,és drága is.6db csempét szeretnék kicseréltetni a fürdőszobában.DE megpróbálkoznék vele magam is.Hogy álljak neki?
2014. nov. 11. 15:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Hmm -véső , kalapács! Levered a rosszat, és amit úgy vélsz, hogy kopog. Csemperagasztót bekevered, és a megfelelő fugakereszt- távtartóval szépen berakod az újat a levert helyére! másnap szépen kifugázod! Jobban jársz ha magad kísérletezel! kiszállás, stb-ez a drága mert m2 sem tud mondani! sok sikert! Ja-Én sem vállalnám! :D
2014. nov. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A legkritikusabb része a dolognak szerintem a régi leverése. Óvatosan, finom ütésekkel kell középtájon megtörni, úgy haladni a vésővel a szélek felé, hogy a szomszédos csempe ne sérüljön. Sikerülni fog!
2014. nov. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Trafó1 ***** válasza:
Szedd ki a fugákat multifunkciós géppel korund lappal, ha ezt nem teszed az összes csempét cserélheted mert lepattogzik mind széle, utána egyenként verd le a csempéket véső kalapács , nem gép mert ha megszalad megen négyzetmétereket kell leszedned, vésd le a régi ragasztót, az új felrakása már egyszerű, ha régimódian pogácsásan van felrakva akkor lehet nagyon könnyű lesz a dolgod.
2014. nov. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
az a legfontosabb, hogy a leszedendő és a maradandó csempe között kikapard a fugát így nem reped be a többi.
2014. nov. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Emberek,az a helyzet,hogy nem hagyott anno.a mester(?)fugát.75'ben épült a ház.Én biztos elzavartam volna,ha rajtam múlik....meg azok a törések,repedések...
2014. nov. 11. 17:03
 6/10 anonim ***** válasza:
Régen nem volt szokás fugázni nálunk sincs a fürdőben úgy mint pl a régi korházi csempézéseknél sincs. Vagyis fugáztak minimálisan csak nem voltak keresztek rakva így minimális fuga volt.
2014. nov. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#6-badarság amit írtál! Fugáztak, csak nem ismerték a fuga keresztet, gyufaszálat rakott aki adott v.mi is a munkájára. Fuga a fehér cement volt!
2014. nov. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
T kérdező!"75-ben nem ismerték a ragasztót-Mo-n! Akkor még malterba rakták, de fugázást igen!Azért is repedt-mint írod + a csempe mert szorosan rakták 1más mellé... "elzavartad volna" dehogy zavartad volna! Örültek a mesternek ha +érkezett! Nem tudom ?éves, - vagy ÉN tudom, tapasztalatból...
2014. nov. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 lalalalalalala és la ***** válasza:
100%
Ne csodálkozz ha drága. Senkinek sem nagy üzlet a lapcsere. Ha mindáron magad akarod csinálni, akkor egy flexel ki kell vágni a rossz lapot. Ezt úgy teheted meg, hogy kb egy centire a fugától körbevágod. Ezután a közepét óvatosan kiütheted egy kalapáccsal. A neheze csak most jön! Az elmaradó 1 centit egy hidegvágó, vagy inkább egy csavarhúzó segítségével kalapáccsal ovatosan kocogtatod, amíg elnem törik. Soha ne a szélén próbálkozz, mert az a szomszédos lapakat is lefeszítheti. Ha idáig eljutottál és nem jöttek le a szomszédos lapok, akkor most a malterból kaparj le egy fél centinnyit. (Kell a ragasztónak is a hely) A többit már előttem leírták. Ha végeztél, megtörölheted a homlokodat és már tudni fogod, hogy miért ilyen drága és miért nem szerti senki sem csinálni. Kívánom, hogy sikerüljön!
2014. nov. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
kifúrod több helyen és akkor nem reped át a szomszéd csempére
2014. nov. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!