Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Fali gázkazánnal működik a...

Trost Miklósné kérdése:

Fali gázkazánnal működik a központi fűtésünk, ennek a cseréje aktuális. Bekerülési és működtetési költséget figyelembe véve milyen típusú gázkazánt érdemes választani? Esetleg a szilárd tüzelés kivételével milyen más fűtési módra érdemes áttérni?

Figyelt kérdés
2014. nov. 29. 08:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha a bekerülési ktg a fontosabb, akkor valamilyen nyílt égésterű készüléket (pl. Baxi Fourtech vagy Ecofour), ha a bekerülés nem annyira számít, akkor működtetésileg Baxi Luna.

Nem térek ki arra, hogy tudtommal hivatalosan csere esetén csak bejelentési kötelezettséged van, ha ugyanolyan teljesítményű és osztály-besorolású készülékre cserélsz.

Ha pl. jelelnleg nyílt égésterű készüléked van, de szeretnél zárt égésterű -netán kondenzációs- készüléket, akkor kell még gázterv, kéménybélelés+MEO is, ráadásul kondenzációsnál ki kell építeni valamilyen kondenzvíz-elvezetési lehetőséget plusz le kell cserélned a radiátoraidat kb 50 %-kal nagyobbakra.

2014. nov. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Fitnessfan válasza:
Helló! Nekem Radiant kazánom van, három éve vettem, amikor cserélni kellett a régi kazánt. Tényleg nem szabad csak úgy kicserélni a kazánt, szóval előbb szerelővel nézesd meg, hogy mire szabad lecserélni. A beüzemelést is csak engedéllyel rendelkező szakszerviz csinálhatja! Ha át akarod az egész fűtésedet alakítani, akkor terveztetni, engedélyeztetni kell! Én elégedett vagyok a szimpla kis Radiant kazánunkkal, semmi extra, viszont nem vészes a gázszámlám egyáltalán azóta, hogy leszigeteltettem a házat meg kicseréltem a nyílászárókat. Ami még sokat számít, az a termosztát. Azzal elég sokat tudtam spórolni, amíg nem volt otthon állandóan valaki, hogy beállítottam úgy a heti programot, hogy amikor nem voltunk otthon, ne fűtsön annyira a kazán, viszont mire hazaérünk, már induljon be, és ne legyen hideg. Éjszakára is ugyanígy be tudom állítani, mert alváshoz nem kell akkora meleg... Én nagyon jól elvagyok a ezzel a sima központi fűtéssel egyelőre.
2014. dec. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!