Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vízteres kandallóbetét épített...

Vízteres kandallóbetét épített be valaki saját kezűleg?

Figyelt kérdés
Ha csináltál akkor milyen anyagokat használtál? (falazó,kötő,burkoló)

2014. dec. 19. 07:42
 1/3 MEYNUS válasza:
Én magam építettem be a vízteres kandallómat. Úgy gondolkodtam, hogy a vízteres kandallónál a kandallóban keletkező hő minél nagyobb részét kellene a víztérben tartani, és minimalizálni a kandallónak azt a sugárzó hőjét, amit abba a helyiségbe ad le, ahol áll. (Úgyis sugároz bőven az üvegajtón keresztül.) Ezért én viszonylag jól hőszigetelő, 10cm-es Ytong téglával építettem fel az két oldalát. A frontra betonit lemezt csavaroztam az Ytonghoz. Igaz, ez nem túl jó hőszigetelő, viszont tök egyszerű megoldás, nem éghető, glettelhető, festhető. Belülről esetleg kőzet/üveggyapottal szigetelhető. (Szintén nem éghető.) A víztér fölött ugyanezzel a betonitlap-üveggyapot kombóval a víztér körül tartható a hő jelentős része.
2014. dec. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
thx a választ! Kötőanyagnak mit használtál? Sima flexest vagy valami hőállót?
2014. dec. 19. 19:16
 3/3 anonim válasza:
Üdv.Most szeretnénk vizteres kandallót beállítani,radiátorok adottak.( csak gázfűtés van de azt nem használnánk mert tilos)kicsit félek hogy nem lesz megfelelően meleg és nem oszlik szét annyira.nálatok ez hogyan van?egyszintes családi házról van szó.3 nagy és 2 kisebb radiátorral.tapasztalatokat várok köszi.
2015. febr. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!