Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szeretnék tapasztalatokat...

Már létezik88 kérdése:

Szeretnék tapasztalatokat kérni a norvég fűtőpanelokról. Csak olyanok írjanak akik ilyen fűtésél fűtenek mert nem arra vagyok kíváncsi hogy a gáz mennyivel olcsóbb hanem konkrétan adatokra vagyok kiváncsi?

Figyelt kérdés
Fűtött épület mérete? Lakás vagy ház? Teljesítmény, helységek mérete fogyasztás Kw-ban nem forintban.

2015. jan. 11. 11:26
 1/10 anonim ***** válasza:

A ház szigeteltsége (energiaigénye) nyilván azért nem érdekel csak, mert a fogyasztás csupán ennek a függvénye, igaz?


A fogyasztást meg "Kw" helyett szerintem kérd inkább kWh/év-ben!


Sok sikert!

2015. jan. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Látom sok az okos ember erre csak tudod az a baj hogy nem a kérdésre válaszoltál csak okoskodtál de ehhez csak gratulálni tudok. Az ilyen típusú emberek miatt tart jelenleg itt az ország ahol van mert nem az adott kérdésre válaszolnak az emberek hanem beleokoskodnak mindenbe.
2015. jan. 11. 19:24
 3/10 anonim ***** válasza:
"Az ilyen típusú emberek miatt tart jelenleg itt az ország ahol van mert nem" képesek tanulni... Okosodás helyett okoskodnak...
2015. jan. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Magadat elég jól minősítetted már, ne tetézd szerintem.

Az első válaszoló finoman felhívta a figyelmed, hogy a ház/lakás szigeteltségi foka egyáltalán nem mindegy ennél a kérdésnél illetve arra is, hogy a "kW" az teljesítményt jelent, a kWh jelenti a fogyasztást és azt kérd egy évre. Ugyanis kit érdekel, hogy 2kW teljesítményű fűtőpanel van egy szobában, abból nem lehet következtetni arra, mennyit fogyaszt.


Csak hogy tudd, teljesen mindegy, hogy a fűtőpanel norvég, dán, vagy akárhonnan való. 1kWh elektromos energiából 1kWh hőt termel. Vagyis 1/1-es. Ezért is a legdrágább. Spórolni úgy lehet vele, ha nem kapcsolod be.


Ha azt kérdezed, hogy szükséges hőmennyiséget mivel a legdrágább előállítani, hát ezekkel a norvég csodákkal. Aztán jön az elektromos de hőtárolós fűtés éjszakai áron.

Aztán jön a gáz.

A fa lehet olcsóbb a gáznál, ha olcsón veszed és 2 évi készleted előre be van raktározva.

Legolcsóbb lehet a hőszivattyús (víz-víz).

2015. jan. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Engem mindenhol lehurrognak és hülyének néznek!

DE a tények:


Október 28 ota van 2 db adaxom. 1250 és 1500W-osak. A kisebbik, konyhába van, ez egy hozzáépités, amit még az elődöm épitett. 17es tégla, semmi szigetelés (az idénre tervezem) 10nm. Hullám pala, alatta farostlemez és az állmennyezet. Ott sincs szigetelés. Lényeg, ha nem fűteném, ilyenkor 15-16 fok lenne. Illetve 12re is lemenne. Fűtőszálassal fűtöttem ezidáig. 600kW volt a villanyom. Az alapfogyasztásom miota ygerek van, 250kW.


Gyereknél tönkrement a gázkonvektor, kuka. Nem lehetett javitani. Igy vettem oda egy 1500ast, konyhába a másikat.

Konyhába 24-be működik. Heti átlagorát irok, mert hétközbe csak aludni járunk haza.

Szoval. Heti átlagba: 51 orát megy 22 fokon, a többit 18 fokon.

Gyereknél: 51 orát 23 fokon megy, éjszakára letekerem, mert nincs rá szükség.


600 kW-nál még nem volt nagyobb a fogyasztásom miota fűtök! Novemberbe 5 napot, decemberbe 13 napot voltunk otthon ugy, ami nem hétvége volt, tehát hétközbe, ünnepek és beteg is volt. Igy napi 13 orába ment mindkettő 22-23 fokon. Persze napi 2szer szellőztetek 10-10 percet.


Gázkonvektor márcsak az én szobámba van.


Gáz fogyazstásom ezelött évi 650 és 800 közt volt. Akkor a villanyom a régi fűtőszálas fűtőtesttel, évi 4700-4800 volt!


Most: gáz lesz 150-200

villany 4500


És 2 adax panel, nem egy fűtőszálas!


De én vagyok a hülye mindenki szemében :)


Társasházban lakunk, 2 oldalt szomszédom van. A gyerekszoba utcafrontja szigetelve az én utcafrontom szigetelve. A háznak nincs alapja, se tető se mennyezet szigetelés nincs. Ismétlem, a konyha az egyáltalán, mintha sufni lenne. Téli szünetből 5 napot, pont a leghidegebb időbe nem voltunk otthon. A konyhába 18 fokra állitottam, a hütő ment még. Mást mindent kikapcsoltam. Gázt is letekertem. Amikor hazamentünk, 18 fokvolt. és 5 nap alatt 89 kW ment el. A szobákba 16. Na azt jo volt felfűteni :D 20 perc alatt 23 fok lett a gyereknél.


Ja és a fűtés szezonhoz még a fürdőbe külön fűtés max 30 perc naponta. Ventillátoros kis szar. Ami szintén tekeri az orát!


Tavaly cserélték a vill órát digire, ugyhogy még azt sem lehet mondani, h lassabban pörög!

2015. jan. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kriszta, nem vagy hülye, de

1; a fizikát nem lehet becsapni. A régi fűtőszálas ugyanúgy, ugyanannyiért csinál meleget, mint az új panel

2; az észlelésed szubjektív

3; most nem tartasz olyan meleget, mert fűtőszálasból butát, panelből pedig programozhatót vettél

4; nem egyformák a telek, vannak hideg telek és meleg telek


A gázkonvektor persze nem hatékony, ezt mindenki tudja...

2015. jan. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Fűtőszálas sem volt buta. 3 fokozat volt rajta és a 2.-on ment.

Most melegebb van mint eddig bármikor volt! Tavaly is enyhe telünk volt. Mint most. Azelött bizony hideg. 40 ezer plusszt fizettem a gázra. A villanyra 22ezret. Nem ez a lényeg.

A kérdező kérdezett én a tapasztalatomat leirtam.

2015. jan. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Üdvözletem!!!


"Az első válaszoló finoman felhívta a figyelmed, hogy a ház/lakás szigeteltségi foka egyáltalán nem mindegy ennél a kérdésnél illetve arra is, hogy a "kW" az teljesítményt jelent, a kWh jelenti a fogyasztást és azt kérd egy évre. Ugyanis kit érdekel, hogy 2kW teljesítményű fűtőpanel van egy szobában, abból nem lehet következtetni arra, mennyit fogyaszt."


Kedves válaszoló mint a címben leírtam csak olyanok írjanak akik ilyennel fűtenek tehát én minősítem magam azzal hogy ezt figyelmetlenül hagyva írogatok.


A házszigetelése egy teljesen más témába tartozik. De leírom hogy felfogjátok.


Adott egy porta házzal ami részben szigetelt és nincs gáz bevezetve.

Gáz bevezetése + gázfűtés kivitelezése + szigetelés(el ne szájon a gázóra)+ engedélyek: Kb.:2.000.000 Huf


Norvég panel: Kb.:400.000 kiépítés +400.000 szigetelés befejezése így nem igazán érdekelnek a gázfűtéses tapasztalataitok

2015. jan. 24. 07:14
 9/10 anonim ***** válasza:

Akkor mégis milyen választ vársz? Nem érdekel a ház/lakás szigeteltsége, sem az, hogy milyen módon fűtenek, csak a fogyasztás?

Oké. 12m2, évi 1500kWh fogyasztás 1500W panellal. Így már vágod, hogy neked milyen lesz?


Mit akarsz hallani? Hogy energiatakarékos? Meg hogy jobb a gáznál?

2015. jan. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez nem teljesen igaz. Nekem 1250 és 1500 W-om van. A tul fogyazstásom a 2 panellel havi 350 kW. 5 honapra 1750 kW.
2015. jan. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!