Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » 50cm vastag téglafalra érdemes...

50cm vastag téglafalra érdemes homlokzati hőszigetelést csináltatni?

Figyelt kérdés
A nyílászárók újak, arra lennék kíváncsi, hogy elég lenne-e egy sima vakolatréteg + nemesvakolat?

2015. jan. 30. 17:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy milyen tégla. Ha régi hagyományos, vagy akármilyen sok-/kevéslyukú, stb. akkor egyértelműen igen. Egy 8-10 centis nem ártana, rengeteget lehet vele spórolni.


Ha modernebb vázkerámia (Porotherm, Leier, hasonló) akkor szerintem felesleges.

2015. jan. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

30cm porotherm +12cm hungarocel= kb.50% gázfogyasztás csökkenés nálam.

A plusz 20cm porothem= kb 3cm hungarocellnek felel meg.

Nálad 30-35% csökkenés elérhető 8cm hungarocellel.

Ha tömör a téglafal, akkor több hungarocelt tegyél. Megéri.

2015. jan. 31. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Homok téglából van a fal, vagy mészhomok?! Nem tudom pontosan a nevét. Szürke normál méretű.

Köszönöm az eddigi válaszokat.

2015. jan. 31. 07:34
 4/12 Kékedi János ***** válasza:
Az 50 cm vtg mészhomoktégla hőszigetelése U=1,41W/m2K. Magyarul nagyon nem jó. 5 cm eps - el (hungarocell) a mostani szabvány megfelelőséget, de érdemesebb 15-20 cm vtg felrakni mert csak a hőszigetelő anyag ára emelkedne a vastagság függvényében. 2020 tól az U=0,15 alatt kell lenni erre a 20 cm hőszig felelne meg. Szerintem a ház értékét is befolyásolják ezek a tényezők. Sok sikert.
2015. jan. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm. Mentek a zöld kezek. Nyáron be is lesz takarva hőszigetelővel. Már értem, hogy miért ilyen hidegek a falak most.
2015. jan. 31. 12:20
 6/12 anonim ***** válasza:

A mészhomoktégla valóban rossz hőszigetelő, viszont szerencsére annak a legjobb a hőtartása. Tehát ha ráteszel egy 10-15 centis hőszigetelést, akkor nagyon ritkán kell csak fűteni és sokáig fogja magából ontani a meleget.


Csak nagyon figyeljetek a hőhidakra, mert azzal el lehet rontani az egészet.

2015. jan. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
panelház szigetélésnél láttam, hogy egyes táblák hejére kőzetgyapot táblát raknak, gondolom így a párásodást lehet megelőzni.
2015. jan. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
7: Nem azért. Általában a konvektorok közelébe, vagy a különböző lakások ablaknyílásai közé szokták, ha nincs meg a megfelelő minimum távolság köztük (asszem 1,1 méter). Az EPS és XPS anyagú hőszigetelések nagyon gyúlékonyak, míg az ásványgyapot hőszigetelések nem; tűzvédelmi előírás, hogy így kell ezeket megoldani...
2015. jan. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Rendben. :)
2015. jan. 31. 15:08
 10/12 anonim ***** válasza:

Én is 10 cm vastagság felett javaslom a hőszigetelést. Ha vakolni akarsz ne hagyd ki!

A vakolás drágább mint a hőszigetelés.


A mészhomok falnál talán a vasalt betonnak rosszabb a hőszigetelése.

Viszont 50 cm vastag mészhomok falnak nagyon jó a hőtartása. Lakás célra ez áldás.

Ha jól hőszigeteled, nyáron egy-két hétig tartja a hűvöset légkondi nélkül is.


Panelházaknál az ablakok felett 1 sáv kőzetgyapotot raknak, a tűzgátlást fokozzák így. Amúgy a hungarocellben is van égésgátló anyag.

2015. febr. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!