Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Régi külső vakolat családi...

Gyula1971 kérdése:

Régi külső vakolat családi házon. Ette házilag alapozás után a kültéri festéket hengerrel vagy korongecsettel jobb felvinni?

Figyelt kérdés
Alap fehér kültéri festéket olcsóbb legyen én színezem. Melyen márkájú szín-paszta ami tartós?
2015. febr. 3. 20:11
 1/3 anonim válasza:
Hello! Ebben a videóban Attila hengert használ: https://www.youtube.com/watch?v=GpQYODh55D0 Így én is ezt javaslom. Nekem bejöttek a tanácsai!
2015. febr. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Multi13 válasza:
Ha a régi hagyományos kőporozott falfelületre gondolsz, mint régi külső vakolat, akkor én a vakolaterősítő mély alapozó használata után, egy nappal az első réteg festéket szórópisztoly segítségével felfújnám, mivel a hagyományos kőpor nagyon strukturált. A második réteg festéket max 10% víz hozzáadásával, hosszú szőrű cérnahengerrel vinném fel, de ecsetre is szükség van a sarkoknál. éleknél. Otthon, egyénileg a standard vagyis a hagyományos kültéri fehér falfestékekből csak pasztell vagy közép színárnyalatok keverhetőek ki. Trilak Aqucolor, Caparol Color vagy a Düfa Vollton -und Abtünfarbe, Polifarbe színezők, de még sorolhatnám. Fontos, hogy olyan színezőpasztát válasszunk ami kültérre jó, és ne színezzük túl a fehér festéket, mert foltosodáshoz vezethet és hamar a színét veszti.
2015. febr. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Megnézem mi az a hosszú szőrű cérnahenger. Én korongecsetre gondoltam, hasonló...

Az alapozó felvihető kézi háti permetezővel? És az első réteg festék is?

Színkeverésnél csak középerős szín keverhető maximum. Túl sok színező foltosodást okozhat.

2015. febr. 7. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!