Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kisméretű téglából szeretnék...

Kisméretű téglából szeretnék kb.25 m2-es kültéri sátoralapot építeni. Milyen alapozás lenne szükséges a téglák alá, lehetőleg betonozás nélkül?

Figyelt kérdés

#tégla #alapozás #hajlékony alap
2012. okt. 8. 18:23
 1/8 anonim válasza:
25%
Ha nem betonból akarod, akkor tudsz a téglákból sávalapot csinálni. 90-100 cm-ig mindenképp le kell menni a föld alá, különben ha fagy, akkor hullámozni fog és össze is dőlhet.
2012. okt. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A tégla talapzat nem tartana falat, csak nem akarom, hogy a rákerülő sátor a puszta földön álljon. Azt nem tudom, hogy a téglák alá a döngölt talajra mit érdemes tenni: homokot, apró kavicsot, sódert, egyebet, és ki kellene-e fugázni a téglák közét, ilyesmi...
2012. okt. 8. 19:07
 3/8 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy alapozásra gondoltál?

Nem kültéri burkolatra? Nekem gyanús:))

2012. okt. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tessék! Ráéreztem.
2012. okt. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2012. okt. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A rétegrend felülről lefelé haladva:

- tégla

- 3-5 cm homok

- 8-10 cm döngölt sóder (de minél vastagabb annál jobb)

- talaj


"Fugázás":

Miután leraktad a téglákat kb 3-5 mm-es fugaközzel szórd be az egészet homokkal és söprűvel tömítsd be a fugákat.

2012. okt. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, jó a ráérzés!
2012. okt. 8. 19:15
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. okt. 8. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!