Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kifestenénk a házat belülről....

Armyz kérdése:

Kifestenénk a házat belülről. Jelenleg tapéta van majdnem mindenhol, ezt leszednénk és utána jönne a festés. A kérdés lentebb?

Figyelt kérdés

Mivel a tapéta leszedésekor némi vakolat is jön, igy mindenféle képpen teljesen kiglettelném 1 réteg hófehér glettgipszel hogy sima fehér felületet kapjak. Utána kenném rá a színt, mit javasoltok? Vigyek fel 1 réteg mélyalapozót (Héra falfix vagy diszperzites alapozó)

és 1 réteg festéket hogy ne legyen foltos miután megszárad, vagy hagyjam ki az alapozót és vigyek fel 2 réteg festéket ? Próbálnám a lehető legolcsobban és legmutatósabban megúszni, tudom hogy 1 réteg alapozó, és 2 réteg festéket ír a gyártó.. de az 1ik szobát szürke glettel kentem ki, csiszoltam le, majd felvittem 1 réteg héra prémiumot, és tökéletes lett az eredmény, takar, a színe is jol mutatott nemsötétedett be, illetve foltos se lett. Az anyagok amivel dolgoznék : Baumit fino bello glett, héra prémium, illetve chemochid adalék. Köszi előre is



2014. okt. 30. 08:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha nagyon megtépi a régi és vastag glettet a leszedés, akkor 2 vékonyabb (hígabb) glettelés szerencsésebb ha valóban sima falat szeretnél. Amikor be fog sütni a nap surlófényben vagy lesz falikar, akkor ki fog verni a víz, hogy milyen beszívódásos, ratyi a felület.


Ha már ennyire spórolni akarsz, akkor az első diszperzióst komolyan (1:1) hígítsd be, szívni fog mint állat. Ha sűrűt kennél a glettre, akkor szinte 0 lenne a tapadás, ezt jól tudod - a következő festésnél a teddi simán megtépné. A kvázi egy réteg fedőfestésről akkor nem nyilatkoznék - ez minőségi elvárás kérdése. Van akinek nem tűnik fel az ecsetes keretezés és a teddizés különbsége egy rétegnél, van akit zavar.

2014. okt. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szürke glettet én nem használnék, mert az kikeményedik, nem olyan lágy mint a régi cmc-s vagy szériaglettek a tapéta alatt. Puhára keményet nem húzunk, ez alapelv. Szériaglett kéne...
2014. okt. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszolók, köszönöm a hozzáfűzéseket.

A Tapéta leszedése utan nem olyan vészesen jön fel a vakolat, 'buborékosan' de 1 réteg tuti elég lesz az egyenesbe hozásához, illetve miután lekerül a tapéta majd glettvassal szépen a laza máló részeket lekapom róla hogy jobb tapadást biztositsak. ami nem enged nyugodni hogy alapozozzam, és fessem vagy siman mehet az 1 rétegű festék mert jól eltakar vagy kettőbe kéne..


Illetve nagyon vacilálok a héra és a polifabre közöt.. melyiket ajánlanátok? mind2öt probáltam 1-1 szobába a polifabre egy rétegben jobban fedett vmivel, de ez gondolom szín kérdése is..

2014. okt. 30. 09:42
 4/6 anonim ***** válasza:

Én idén festettem polifarbe platinummal csodálatos lett. A hérából csak a normált használtam, az kb. olyan volt mint bármelyik más nem gagyi. Aztán lehet hérából is van komolyabb.


Az a tapasztalatom, hogy érdemes megvenni a drágább festékeket, mert szebbek is, kevesebb rétegben elég és ami hihetetlen, van amikor csak az 1/5 -e mennyiség kell belőlük mint az olcsóbbakból.

2014. okt. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A tapasztalatom meg az, hogy 1 rétegben nincs takarása a festéknek. Eleve a többször glettelt és a festett részekbe a pigmentek máshogy ülnek, szívódnak be, más lesz a takarás ahol ecsettel és más ahol teddivel festik. Ajtótok mellett, sarkoknál, díszléceknél stb a teddit el kell felejteni. A vaksiknak vagy akik nem tudják mi a kész felülettel szembeni követelmény, azoknak persze tökéletes lesz, illetve maguknak sem merik bevallani, hogy kellene mégegy réteg a drágából.


Az gyakorlottabbak ezt úgy előzik meg, hogy egy előre leszínezett mezei 5000 Ft-os Hérával alapoznak előtte, utána jöhet a 15000 ft-os gyári szín. Az alapozást értheted úgy is, hogy hígan felhordva a glettre, mert 2 réteg drága festék valóban pénzkidobás.


Ja, és ne glettvassal stócold meg, hanem egy 12-es spaklival.

2014. okt. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

kedves utolsó !


köszönöm a válaszodat, abban tudnál még segíteni hogy egy tapétázott plafonon (!!!!!!!) glettelés után hogyan kenjük ki fehérre? szép fehér felületet szeretnénk, de 2 rétegbe nem kennenk ki olyan szivesen (ahogyan a gyártó ajánlja) a hofehér glettet fehér festékkel..


illetve végsősoron az oldalfalakat glettelés után, hogyan 'alapozozzuk' úgy hogy a végleges szín, széplegyen ? 1 mezei fehér diszperzites festékkel ( nem tescos) de ami azért elérhető áron van egyrétegbe, majd száradás után arra jöhet az 1 réteg prémium festék ?


köszönöm előre is!

2014. nov. 3. 06:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!