Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan lehet az öntapadós...

Hogyan lehet az öntapadós tapétát eltávolítani a szekrényajtóról?

Figyelt kérdés
Egy elég régi lakótelepi szekrény felét, még a régi tulajdonos letapétázta. Frontcserére nincs pénzem, így vettem olyan tapétát, ami nekem tetszik. Ahhoz, hogy egyformák legyenek eltávolítottam nagy keservesen már egy ajtóról, de nagyon ragacsos maradt alatta. Van valami hígító, vagy más vegyszer,ami leszedi? Vagy nem baj, és így is rámehet az új tapéta?

2015. febr. 22. 18:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Itt nézz körül.


[link]

2015. febr. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha hőlégfúvóval, vagy ennek hiányában hajszárítóval felforrósítod, akkor könnyebben lejön és alig marad ragasztó a felületen. A maradékot pedig akár lakkbenzinnel is lemoshatod. Azért nem jó ha rajta marad a régi ragasztó, mert egyenetlen lesz a felület, és nem fog rendesen felmenni az új tapéta. Egyébként se árt megnedvesített felületre ragasztani, és középről a szélek felé kipréselni alóla a levegőt szilikonos simítóval, vagy ha nincs, akkor egy régi bankkártyával.
2015. febr. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A hajszárítós módszerrel sikerült leszedni a tapétát, de nagyon ragacsos maradt. Az üzletben a lakbenzin helyett, folt benzint adtak, az nagyon hamar elillant, és nem szedte le a ragacsos réteget. Végül szakember segítségét kértem, és neki sikerült azzal, és hígítóval. A leszedést hőlégbefúvóval végezte ő is.

Végül is ez a módszer bevált!! Köszönöm a válaszokat!

2015. febr. 26. 04:28
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja! És bankkártyát használtak a szakemberek is!
2015. febr. 26. 04:30
 5/6 anonim ***** válasza:
Jó sokszor verd rá a falra, vagy kérj meg rá valakit, és akkor majd biztos lejön.
2015. márc. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 jabilandy válasza:
Hát már jó régen nem volt itt érdeklődő, de azért én írok, hátha valakinek még jól jön, mert nekem az itt leírtak nem segítettek! Most újítom fel anyám lakását és a gardrób ajtók öntapadós tapétával lettek leragasztva, nem tudom hány éve, de 30 éve az biztos! Vettem hőlégfúvót, de nagyon sok ragasztót hagyott maga után, tehát ezt elvetettem. Az Obi-ban megkérdeztem az eladót, hogy mivel tudom leszedni az öntapadós tapéta ragasztó maradványát, válasz: Címke eltávolító. 3600 Ft-ért megvettem, de semmit sem ért. Volt itthon szintetikus hígító, lakkbenzin és denaturált szesz. Mindent kipróbáltam! A nyerő a denaturált szesz! 1500 Ft/liter! Olyan rongyokat használjunk hozzá, amit nem sajnálunk kidobni! Nem tudom van e jelentősége, de a tapétát kézzel húzom le lassan, de mintha kevesebb ragasztó maradna az ajtón!
2022. febr. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!