Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A riasztóhoz tartozó mesterjel...

A riasztóhoz tartozó mesterjelszót kiadja a biztonsági cég?

Figyelt kérdés
Anno édesapám szereltetett egy komolyabb riasztórendszert a házba, amit elvileg rákötöttek az analóg telefonvonalra is, hogy jelezzen a rendőrségre betörés esetén (ha élesítve van). Ezzel csak az a baj, hogy feltehetőleg zavarja a DSL netkapcsolatot, s amúgysem valószínű, hogy használnánk, tehát jobb szeretnénk kikapcsolni ezt az opciót. Ha ezt a biztonságtechnikai céggel csináltatnánk meg az nyílván alapból egy zsíros kiszállási díjjal kezdődik, pedig csak pár gombot kéne beütni a masinába. Ha lakcímkártyával+felhasználói kóddal vagy valamivel igazolni tudom, hogy itt lakom, akkor kiadja a telepítést végző cég az általuk definiált mesterjelszót (lehetőleg ingyen)?

2015. febr. 26. 22:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Csak annak aki csináltatta és annak akit ő megjelölt,hogy kiadható neki. Illetve az örökösnek.De kétlem,hogy telefonon,levélben,vagy e-mailben megtennék,hacsak nem ultragagyi cég.
2015. febr. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A távfelügyeleti cégnél nincs semmilyen kód. Amit ti kerestek az az ún. installer vagy telepítői kód, ezt csak a telepítő fogja tudni, a mester kódot pedig nektek illene tudnotok.


Mondjátok le a távfelügyeletet, és kössétek ki a riasztó központból a telefonvonalat. Persze ekkor hibát fog jelezni.


Típustól függetlenül lehet teljes törlést csinálni a központon, és vissza áll a gyári beállításokra kódokkal együtt. Aztán újra lehet programozni mindent, és ez egy gyakorlott szerelőnek tényleg "csak pár gombnyomás".


Leírásokat a típus ismeretében találsz a neten.

2015. febr. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A leírás megvan és az aktiváló kódot is ismerjük (akkor ha jól sejtem ez a mesterjelszó), nekem az a kód kéne amivel programozni lehet. Ha csak kihúzom a telefonvonalat akkor értelemszerűen csipog, amíg le nem merül az akksi, aztán szirénázik naphosszat. Távfelügyeletet a telefonszolgáltatónál vagy a biztonsági cégnél tudom lemondani?
2015. febr. 27. 11:03
 4/9 anonim ***** válasza:

"Távfelügyeletet a telefonszolgáltatónál vagy a biztonsági cégnél tudom lemondani?"

Akinek a távfelügyeletért fizetsz, annál tudod lemondani.

Nekem is vonakodott kiadni a mesterjelszót a telepítő cég, de megkérdeztem, hogy ez a rendszer most az ő tulajdona, vagy az enyém. Mert ha az övé, akkor nem fizetem ki a számlát természetesen, hiszen ez az övé. De ha az enyém, akkor a magyar nyelvű használati utasítástól kezdve a mesterjelszóig minden a rendszerhez tartozó dokumentumot kérek a számlázás előtt átadni!!!

2015. febr. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem fizetünk senkinek semmilyen felügyeleti díjat, tudtommal csak le lett anno jelentve a telefon szolgáltatónak, hogy mi majd ilyet akarunk beköttetni, hogy a rendőrségre riasszon, de nem lett belőel semmi (ez volt vagy 10-15 éve). A riasztóban ez az opció gondolom azóta be van kapcsolva.
2015. febr. 27. 17:23
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem, nincs bekapcsolva ez az opció.

Ha távfelügyeletet kértél volna, annak havi díja lenne, mert a távfelügyeletet ingyen nem csinálja senki. Ha nem fizetsz sehova, akkor a rendszered riasztás esetén nem küld üzenetet sehova.

Legalábbis az általad elmondottak alapján...


A DSL kapcsolatodat valószínűleg nem ez zavarja. De ha ebben bizonytalan vagy, és a DSL modemedbe nem csak a router, (vagy a számítógépeid) hanem más is be van dugva, azt egyszerűen húzd ki a modemből.

De ehhez már segítséget tudsz kérni az internet szolgáltatódtól...

2015. márc. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Valahogy biztos rá van kötve a telefonvonalra, mert ahogy írtam is, ha az ki van kötve, akkor csipog. Azt, hogy a szűrő/modem előtt vagy után van abban nem vagyok biztos (de szerintem előtte), mert a szolgáltató emberei is össze-vissza barbár módon kötözgették a netet anno. Voltak már kint párszor, mondták azt is, hogy cserélik a hozzánk jövő vezetéket, de ezek üres ígéretek voltak (T-Home).
2015. márc. 2. 14:51
 8/9 anonim ***** válasza:
Leírod, hogy mi a típusa a riasztónak?
2015. márc. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
DSC PC 2550
2015. márc. 3. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!