Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyi be kerülne egy 80...

Mennyi be kerülne egy 80 nm-es családi házban kiépíteni a fűtési rendszert?

Figyelt kérdés
Cconk benn van a kertben. A ház áll két szobábból, nappali, fürdő, wc, konyha. Radiátort szeretnénk és kombi cirkót. Ugye az jó vagy mit ajánlanátok?

2015. márc. 27. 08:23
 1/9 anonim ***** válasza:
1,5-2 milla
2015. márc. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Csak összehasonlításképp írom, tehát nem tudom, hogy egy kisebbe mennyivel kell kevesebb anyag, mennyivel kevesebb a munka, de a mi házunk (2 szintes, 75-68 nm a két szint) teljes fűtésköltsége (konvektor és kandalló volt, arról lesz átalakítva, most kezdi a munkát a szerelő, terv már megvan) 1,8 millió Ft. Kondenz kazánnal és radiátorokkal (15 db. radiátor kell). Ebbe már minden benne van, engedély, kivitelezés munkadíja, anyagköltség, kémény és a végén a beüzemelés is.
2015. márc. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Mi most készülünk pontos árajánlatot kérni komplett fűtésre, 2 különböző generálkivitelező ránézésre azt mondta 1.5-2millióból (inkább a 2felé) meg lehet oldani a 220négyzetméteres 2 szintes házunkat. Nem értem miért kerülne ugyan ennyibe egy 80nm-es. Szerintem 1millió környékén meg kéne álljon.
2015. márc. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

# 3


Mert radiátorból és csőből van csak kevesebb. Kazán, kémény, engedély, ugyanúgy kell. nem árt egy festés sem egy ilyen szintű felújítás után.


Hidd el, a vége így is úgy is 1.5-2milla.

Tapasztalat.


persze ha maguknak csinálják, olcsóbban is kijöhetnek vele...

2015. márc. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Most vettük a házat nemrég, nem lakható állapotú, minden fel lesz újítva rajta. AMúgy a két szobában van cserépkályha amit nem szeretnénk lebontani...
2015. márc. 27. 13:26
 6/9 anonim ***** válasza:

Kondenzációs kazánt túl méretes radiátorokkal az nagyon jó kombináció lesz. Minél többet legyen a kazán kondenzációs tartományba, minél alacsonyabb előremenővel kényelmesen kifűtse a házat.

Kazán 300 e

Külső hőmérséklet érzékelős termosztát 25e

Kémény, ha szerencséd van 10e, ha nincs 110 e

Radiátorok kb 200e, ha fürdőt újítasz érdemes oda padlófűtést letekerni.

Kivitelezés kb 200e számla nélkül, ebben a gáz munkadíj is benne van.

Érdemes a kazánra külső HMV tárolót akasztani, és a meleg vizet is ezzel készíttetni. Jóval olcsóbb mint az áram.

Külső tároló 40-110 e ft között

Csövek gépészet 80 e


Gáz terv 20 e, gáz műszaki átadás 20 e, kéményseprő engedély 16 e anyag díj nem tudom legyen 60e...


Ha ekkora munkába belefogsz, már érdemes a vizet teljesen újra csövezni 70 e anyag ár 70 e munkadíj


Gázhoz kell EPH hálózat!

2015. márc. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Szerintem is helytállónak tűnik ez a számítás, talán annyi hogy kazánt még olcsóbban is talál.
2015. márc. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én Vaillant vagy Bosch kazánra gondoltam, de

KB 100 al olcsóbban vannak olasz kazán, vagy Hajdú...


Én nem az olcsóbb kazánon spórolnék, hanem pl a noname vagy DÉG alsó kategóriás radiátorokon.


Amúgy ahol padlóburkolat bontva lesz, ott rakass bele padlófűtést a radiátor mellé. Alacsonyabb vízhőfokkal tudsz fűteni, és a kazán többet van 100% feletti tartományba. Ráadásul a sugárzó hő az nagyon kellemes tud lenni. Alacsonyabb hőmérséklet mellett jobb a hőérzet.


Ha jól van szigetelve a házad évi 200-ból meglehet a fűtés és használati meleg víz díjad!

Az 16700 Ft körül van havi átalányban.

Ha meghagyod a villanybojlert az magában is tud 6-9 e ft számlát csinálni havonta.

2015. márc. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
tervekkel, engedélyekkel ag+munkadíj 750e-1 mFt között, jó középkategóriás cirkóval.
2015. márc. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!