Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Van így értelme parkettajavítá...

Van így értelme parkettajavításnak?

Figyelt kérdés
Van egy nagy alapterületű szobám, és nagy részét, leragasztott szőnyeg takarja. Van értelme a szőnyeg békén hagyása mellett a parkettát úgy javítani, hogy parkettaszilikonnal a hézagokat kitölteni, csiszolni, még ahol csúnya, szintén csiszolni, és lakkozni? Még szelídebb opció, hogy csak kitöltögetem a hézagokat, de valahogy megpróbálom úgy, hogy nem is csiszolok (műanyagspaklival lehúzom) és nem is lakkozok.

2015. márc. 19. 00:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

lakkozás előtt mindent meg kell csiszolni, különben feljön róla a lakk.

amit írtál...annak sehogyan sincsen értelme.

2015. márc. 19. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én így nem állnék neki. Ha már belevágsz, csináld meg rendesen, ne csak "foltozgasd"!
2015. márc. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kedves 2., kibicnek semmi sem drága, igaz? Bizonyára te e szerint éled az életed; ha nincs pénzed egy rendes Gundel-vacsorára, akkor inkább éhen halsz, mint hogy répafőzeléket egyél. Ha korlátlan anyagi lehetőségeim lennének, nem csak javítGATnék, hanem hívnék egy brigádot, vennék új szőnyeget, és nem zavarna, hogy ez többszázezer forintomba kerül.
2015. márc. 21. 15:49
 4/8 A kérdező kommentje:
a szitu egyébként úgy néz ki, hogy a szobám 80%-át leragasztott, jó minőségű szőnyeg fedi. a parketta sem vacak, nem recseg, nem jött föl, szép, minőségi, igazi fa. ahol viszont a szőnyeg küröl látható, ott sok helyütt vannak 2-3 miliméteres hézagok. Nem is akarok sem csiszolni, sem lakkozni, megpróbálom kitölteni parkettaszilikonnal, és műanyag spaklival letolni a fölösleget. Egy helyen megpróbálom, ha ez nem működik, akkor kidobtam 1500-2000 ft-ot, ennyi. De szerintem nincs okom feltételezni, hogy nem működik. (Kivéve, ha spaklival nem jön le a fölösleg, csakis csiszolással.)
2015. márc. 21. 15:55
 5/8 anonim ***** válasza:

fűrészpor+rozsliszt+parkettlakk, vagy hézagkitöltő.ezzel glettelik a hézagokat.

ha lakkozni is akarod, akkor csiszold fel egy finomabb csiszolóvászonnal, aztán átkenheted lakkal.

2015. márc. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
mit értesz az alatt, hogy hézagkitöltő? igazából parkettaszilikonra van pénzem, meg kinyomószerkezetre. Én erre gondoltam, hogy azt nyomom közé, és műanyagspaklival lehúzom, ha már megszáradt. Max kiderül h túl szilárd, és lehúzni nem, csak csiszolni lehet... Még nem döntöttem el, hogy látom e értelmét csak a kilógó részeket csiszolni, lakkozni...
2015. márc. 22. 20:09
 7/8 anonim ***** válasza:
létezik parkettához egy lötty, amit összekevernek a fentebb írt anyagokkal, és megszilárdulás után fa színe lesz(saját csiszolt fűrészporral szokták)és nem üt el, valamint elég kemény. régen a lakkal keverték össze ezeket.
2015. márc. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

szia, most újíttattunk fel egy 22 nm-es szobánkat úgy, hogy 4-5 nm-nyi parkettát ki is kellett vésni és újat tenni bele, új szegélyléc, stb. Caklipakli nem került 85 000 Ft-ba (+ a 4 nm parketta). Ezt - amit Nálad kell - csere nélkül 50 E alatt meg kell csinálják (ha az is 22 nm), 2 embernek fél napos munka.

Teljes felújítás, csiszolás, hézagkitöltés, lakkozás 4x.

2016. jún. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!