Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kőzetgyapot.10 cm nikecelnél...

Juditka0425 kérdése:

Kőzetgyapot.10 cm nikecelnél hány cm kőzetgyapot szükséges?

Figyelt kérdés
Milyen fajta kőzetgyapot szükséges külső fal szigetelésnél, és külön ragasztója van vagy jó a nikecelragasztó?

2015. ápr. 5. 15:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Juditka szerintem gondolt át még egyszer mit szeretnél kérdezni :)
2015. ápr. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nincs olyan hogy mennyi kőzetgyapot kell adott nikecell négyzetméterre. Villámhárító, szellőzők köré, diletációhoz kell kőzetgyapot kötelezően ha támogatott a felújítás, ha meg saját pénzből megy akkor nem kötelező a kőzetgyapot csak ajánlott.


"ülön ragasztója van vagy jó a nikecelragasztó?"


Igen is meg nem is. A szabvány szerint külön ragasztó kell hozzá, de bőven jó a sima nikecelles ragasztó hozzá, ez szakmailag egy hülye szabvány, gondolom kilobbizták a ragasztógyártók.

2015. ápr. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én ugy halottam hogyha nikecel vastagsága 10cm akkor kőztgyapotból elég az 5cm vastagságu mert anyival jobb szigetelő.
2015. ápr. 9. 19:34
 4/6 anonim ***** válasza:
Nikecell és a kőzetgyapot hővezetési tényezője közel azonos, tehát aki azt mondja neked hogy a kőzetgyapot jobb hőszigetelő az jó nagy baromságot mondd és csak okoskodik a témáról.
2015. ápr. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kőzetgyapotból ugyanolyat vastagot kell venni , mint nikecellből ( egyébként kétszer annyiba kerül ).

A kőzetgyapot nem szigetel jobban a nikecellnél , viszont páraáteresztő és nem éghető.

A külső fal hőszigeteléséhez Frontrock kőzetgyapot szükséges.

Ragasztóból érdemes a jobbikat venni , nehogy baj legyen.

2015. ápr. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segitséget mindenkinek.
2015. ápr. 12. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!