Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Bojler bekötése, de hogyan?

Martin0226 kérdése:

Bojler bekötése, de hogyan?

Figyelt kérdés

Felújítás során lecseréltük a régi bojlert. De a bekötésnél elakadtunk. A falból négy szálas vezeték jön ki, egy kék és három fekete. Éjszakai és nappali árammal is müködik a bojler. Mit hova kell kötni? A negyedik szál minden bizonnyal a vezérert áramé lehet...

Fázisceruzával rámértem többször is bizonyos időközönként, de semmit nem mutatott...



2015. ápr. 5. 23:08
1 2
 1/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Mivel az életetek múlik rajta: SZAKEMBER... Például nem ártana, ha a földelésnek lenne egy zöld-sárga vezetéke is...
2015. ápr. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A bojlernél egyértelműen szakember szükséges.
2015. ápr. 6. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

pláne, ha együtt fut az éjszakaival..ami már rég nem éjszakai.


szakembert hívj!

2015. ápr. 6. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Bármilyen villanyszerelő jó vagy az Eon-t hivjam? Ha meg kell bontani valamit a villanyorában azt megteheti bármely villanyszerelő vagy csak az Eon?
2015. ápr. 6. 07:23
 5/11 anonim ***** válasza:
hát ahol vettétek a bojlert ott kellet volna megkérdezni a beszerelést ugyanis ha nem megfelelő szakember végzi akkor a garancia is elvész.
2015. ápr. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Srácok, ha menne az értő olvasás, akkor rájöttetek volna, hogy nem szabványosan van kábelezve az óra és bojler között.


Ahogy írták a többiek is villanyszerelő. A legjobb, ha eon által minősített szerelőt hívsz, és ő jogosult megbontani az óra mögött is.


És csak, hogy tiszta legyen, a vezérelt és az éjszakai az ugyan az. Vezérelt a pontos megnevezése, mert már nem csak éjszaka kapcsolják, hanem naponta többször.

2015. ápr. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
Így ahogy a 6-os mondja. Nem a bojler kábeleivel van baj hanem a falban lévővel. Nálunk is pont ez volt a baj. Ment két fekete és egy sárga zöld. A földet kellett volna elvinni egy helyre ahol nem volt de honnan tudjam melyik a 0 és melyik a föld ha mindkettő fekete. Hívtam villanyszerelőt , te is ezt tedd.
2015. ápr. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az is elképzelhető, hogy három fázisú a falban levő vezeték.
2015. ápr. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mindenképp hívj szakembert annak idején egyszer jól be volt kötve a készülék, most hogy megbabráltátok így életveszélyes lenne szanaszét kötözgetni mindent. Szerintem hívj ki egy villanyszerelőt. Ezt bármilyen villanyszerelőnek meg kell tudnia csinálni ha csak nem pár hónapos kezdő az illető. Ha a villanyórába is bele kell piszkálni azt az eon teheti meg vagy egy olyan villanyszerelő aki szerződésben áll velük olyan szinten hogy nyúlhat villanyórához. Nálunk is volt hasonló probléma amikor bojlert cseréltünk és még a villanyszerelő haverom sem tudott vele igazán mit kezdeni. Én akkor a boltban ahol vetem a bojlert ott beszéltem az eladó sráccal aki egy szerződésben lévő bojler szerelőt ajánlott a bekötéshez aki ugye a hajdunak dolgozik meg több szolgáltatóval áll szerződésben, és nálunk sajnos bele kellett nyúlnia az órába is mert teljesen máshogy volt bekötve minden. A földelés kábel is megvolt cserélve, gyakorlatilag kész csoda hogy a 3 év alatt a régi bojlerünknél nem csapott meg minket az áram meg az előző tulajt sem.
2015. ápr. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A villanyórában lévő cuccokhoz NE nyúlj! Azt csak az áramszolgáltató bonthatja meg!
2015. ápr. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!