Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » 4,5x5,5x2,7 m-es szobát hogy...

4,5x5,5x2,7 m-es szobát hogy lehetne a legolcsóbban felfűteni alkalmanként? A mellette lévő helyiségből, a szobába nem lehet fűtőtest?

Figyelt kérdés
Gondoltam a hőlégbefűvásra, de nem tudom igazából hogyan. A mellette lévő fal egysoros téglafal, így azt átüthetem, nem tartófal. De valami ötlet kellene, mert nem tudom mi lenne a legjobb. A szobába nem lehet se kályha, se radiátor. A mögötte lévő helyiségben egy épített sparhelt lesz, talán abba raknék valami csövet, hogy abból a meleg levegőt kis ventillátorral befúvassam. Csak egy csőspirál is kell bene, a melegvíznek, meg a fürdőszobába padlófűtésnek. Így már majdnem kicsi lenne a kályha. A baj, hogy az elektromos hálózatra nem köthető fűtés, túl kicsi, és elavult, gáz pedig nincs. Nem kellene állandóan fűteni, télen heti egy napot, úgy, hogy ha reggel, délbe begyújtok, délutánra legyen egy 10-15 fok. Persze ajtók és ablakok zárva, redőny lehúzva, hogy szigeteljen.
2015. máj. 20. 22:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez nagyon gagyi megoldás lenne, sparheltről hőbefúvással, hogy 10-15 fok legyen... :(

Az elektromos hálózatot rendbe kell hozatni, és egy kis olajradiátort kell bele rakni.

2015. máj. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
9%
Minek kell felfűteni? Ha igazából nem is kell, csak a bent tartózkodókat, akkor FIGYELJ(!), erre találták ki az infrafűtést!!! Felrakod a panelokat a mennyezetre, és amikor megérkeztek, egy kapcsolóval felkapcsolod. Azonnal érzi mindenki a hatását. Mit gondolsz?
2015. máj. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%

-világosan leírja a kérdező," hogy az elektromos hálózatra nem köthető fűtés, túl kicsi, és elavult "

-erre jön két válasz,hogy az elektromos hálózatáról fűtsön

-gratula .....

2015. máj. 21. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%
Erről az a mese jut az eszembe, hogy ...hozzon ajándékot, meg ne is...
2015. máj. 21. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"-erre jön két válasz"


Erre jön egy "válasz", ami választ ugyan nem ad, de más válaszokat fikázni azt bezzeg tud. A magánéletben is ekkora tapló vagy? Fel kell akkor újítani azt a kib.szott elektromos hálózatot, nem?!?

2015. máj. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
48%

" Fel kell akkor újítani azt a kib.szott elektromos hálózatot, nem?!? "


-hát persze,hogy nem

régen is belehetett,ma is belehet fűteni egy szobát ,villamosság nélkül is ....

2015. máj. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Persze, hgoy be lehet. De a kérdés az volt, hogy a legolcsóbb. Szerintem a legolcsóbb és legkényelmesebb heti egy délutánra hősugárzással (infra) megoldani a fűtést. Van gázos hősugárzó is amúgy...


És akkor továbbra is kíváncsian várom, te hogyan oldanád meg, mert ötleted az eddig még nem volt, pedig valamiért idetoltad a nagy arcod...

2015. máj. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
500 wattos hősugárzót keress az nem terheli annyira a vezetéket mint egy olaj radiátor, 15 fokra simán fel lehet fűteni ilyen kis teljesítményűvel is
2015. máj. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"-világosan leírja a kérdező," hogy az elektromos hálózatra nem köthető fűtés, túl kicsi, és elavult "

-erre jön két válasz,hogy az elektromos hálózatáról fűtsön

-gratula ....."


Nos.. drága barátom.. nem tudom melyik testrészeddel van a nagyobb gond (szemed? agyad?) de az írtuk, hogy az elektromos hálózatot FEL KEL ÚJÍTANI! és nem azt hogy azzal fűtsön! Gratula..


Ja, amúgy van fa meg szén is... szóval felőlem tüzelhet sparheltben is..

2015. máj. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Gázpalackos hősugárzó?
2015. máj. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!